GeriGündem İki boğaya karşılık otomobilini verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki boğaya karşılık otomobilini verdi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki kurban pazarında otomobil sahibi, 22 bin lira değerindeki aracını birer tonluk iki boğa için besiciyle takas etti.

Delihakkı mevkisine kurulan hayvan pazarında satış yapan besici Orhan Demir (45) ile kurbanlık arayan Nesip Dereci (59) arasındaki pazarlık ilginç diyaloglara sahne oldu. Dereci, birer tonluk iki boğa için Demir'e uzun pazarlıkların sonunda 22 bin lira değerindeki otomobilini teklif etti.

Dereci, "İki boğa için aracımı vermek istiyorum. Arabayla kafa kafaya değişelim, araca binersin. 'Bu yıl aracımı satarak kurbanlık alacağım' diye karar verdim. Aracımı satmadan seninle takas edelim" dedi.

Bunun üzerine Demir, çevredeki vatandaşların da çabasıyla 22 bin lira değerindeki iki boğayı, otomobille takas etti.

Besici Demir, Kurban Bayramı dolayısıyla pazara Doğu Anadolu'dan çok sayıda hayvan getirildiğini söyledi.

Kars'tan getirdiği 40 hayvanı bayram öncesinde satmayı planladığını ifade eden Demir, şöyle konuştu:
"Kurban Bayramı nedeniyle pazara hayvanlar getirilmeye ve çadırlar kurulmaya başlandı. İnşallah bayram öncesi hayvanların tamamını satmayı planlıyorum. Özellikle Kars'tan getirdiğim 3 boğam var. Her birinin ağırlığı birer tondur. Bu boğalar bu bölgeye getirilen en büyük hayvanların başında gelir. Boğalardan bir tanesi ise bin 100 kilogramdır. Alıcı olsun biz anlaşırız. Boğalarda 500 kilogramın üzerinde et vardır. Bu boğaları kasaba satacağımız fiyat 11 bin liradır. Geçtiğimiz yıla oranla bu yıl fiyatlar da biraz daha pahalı. Yine biz de 180 kilogramlık hayvanlar var. Kesimlerini kendimiz yapıyoruz. Bir boğanın fiyatı 11 bin liradır yani bir boğa araba fiyatına diyebilirim."
Yorumları Göster
Yorumları Gizle