Gündem Haberleri

  İki bayramın açık görüşleri birleştirildi

  aa
  27.10.2005 - 13:28 | Son Güncelleme:

  Cezaevlerine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Ramazan Bayramı üstüste gelince açık görüş sürleri uzatıldı. Cezaevlerinin açık görüş süreleri Adalet Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklama ile belirlendi.

  Buna göre, Adana, Ankara, Antalya, BAkırköy-Metris, Bayrampaşa Kapalı, Bursa E Tipi, İzmir Buca, Ümraniye E Tipi Kapalı Cezaevleri 28-29-30-31 Ekim ile 1-2 Kasım tarihleri arasında 6 gün, diğer bütün ağır ceza merkezleri ve müdürü bulunan ceza infaz kurumları 29-30-31 Ekim ile 1-2 Kasım tarihleri arasında 5 gün, müdürü bulunmayan ceza infaz kurumları 31 Ekim ile 1-2 Kasım tarihleri arasına 3 gün açık görüş yapacaklar.

  Örgütlü suçlarla adli suçlar açık görüş için ayrı gruplar oluşturacak ve grupların görüş günleri Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından belirlenecek. Belgelendirilmek şartıyla anne, baba, eş, çocuk, torun ve kardeşler açık görüşten yararlanabilecek.

  Bir defa görüş yapanlar ikinci defa yapamayacak. Görüşler bir saatten fazla olmamak kaydıyla 09.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. Kınama dışında disiplin cezası almış ve bu cezası kaldırılmamış hükümlü ve tutuklular açık görüşten yararlanamayacak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı