Gündem Haberleri

  İki ayrı anneden ama ikizler

  hurriyet.com.tr
  16.01.2011 - 12:16 | Son Güncelleme:

  İngiliz Violet ve Kieran, 14 aylık kardeşler. İkizler ancak aynı anneden doğmadılar. Bebekler baba Michael'ın spermlerinden yumurta donasyonuyla iki ayrı taşıyıcı anneden doğdu.

  İŞTE O İKİZLER / WEB TV

  Bebek sahibi olmak isteyen Melanie Thernstrom (42) ve Michael Callahan'ın (37) hikayesi, Melanie'nin 6 başarısız tüp bebe girişimiyle başladı. Evlat edinmeyi düşündüler ancak yaşları gereken prosedürleri karşılamıyordu.

  /images/100/0x0/55ea1536f018fbb8f86a3ae2Tek şansları vardı, taşıyıcı anne

  Diğer bütün çiftler gibi yapılacak bir şey kalmıştı o da taşıyıcı anne yöntemiyle bebek sahibi olmak. Ancak çift ikiz istiyordu. Araştırmalar sonucu 30 yaşında 2 çocuk annesi Melissa Fowler ve 34 yaşındaki 3 çocuk annesi Fie Williams ile temasa geçtiler.

  İkiz bebekler için iki ayrı taşıyıcı anne

  Her iki kadında taşıyıcı anne olmayı kabul etti. Bağışlanan yumurta Michael'ın spermleriyle döllendi ve her iki kadına nakledildi. 9 ay sonra ilk önce Melissa doğum yaptı ve erkek bebek Keiran dünyaya geldi.

  Keiran'dan 5 gün sonra da Fie, kız bebeği dünyaya getirdi. Çift bebeğe Violet ismini verdi.

  3 anneli kocaman bir aile

  /images/100/0x0/55ea1536f018fbb8f86a3ae4Her zaman anne olmayı istediğini belirten Melissa, "Bütün denemelerime rağmen bebek sahibi olamayacağım ortaya çıktığında çok sinirlenmiştim. Ama şimdi çok mutluyum. Kocaman bir aile olduk. İleride çocuklarımıza nasıl dünyaya geldiklerini açıklarken 'Fie ve Melissa teyzen sizleri karnınızda taşıdı' diyeceğiz." dedi. 

  Taşıyıcı anneler Fie ve Melissa da çifte anne baba olmaları konusunda yardımcı oldukları için çok mutlu olduklarını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı