GeriGündem İki araç değiştirip kayboldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki araç değiştirip kayboldu

İki araç değiştirip kayboldu
refid:13527727 ilişkili resim dosyası

GAZETECİ Abdi İpekçi’nin katili Mehmet Ali Ağca, cezaevinden sonra kaldığı beş yıldızlı otelden dün öğleden sonra gazetecileri de atlatarak Ankara’dan ayrıldı.

Ağca, saat 14.45 otelin alt katında bulunan park yerinden 06 AG 9394 plakalı siyah Lincoln ciple çıktı. Gazetecilerin takibini önlemek için “gönüllü” korumalar, araçlarla otelin önünde barikat kurarken, Ağca’yı taşıyan cip hızla otelden uzaklaştı. Araç, Nenehatun Caddesi’ni takip ederek protokol yolunu kullandıktan sonra İstanbul yoluna çıktı.

Küfür ve tehdit

Bu arada Ağca’nın konvoyuna korumaları taşıyan 34 FC 1177 plaka numaralı Audi ve 34 TY 309 plaka numaralı Volkswagen Passat araç da eklendi. İstanbul yolunda süratle ilerleyen konvoy, bir anda Eryaman Kavşağı’na döndü. Cip yolu keserken, korumalar da Passat’ın etrafını sardılar. Ağca, cipten inerek bu araca bindi. Bu sırada bir koruma elini beline götürerek kendilerini görüntülemeye çalışan gazetecileri, “Gelmeyin lan hepinizin A?K?” diye küfretti. Ağca, otomobil içinde bir süre bekletilirken, korumalar da kendi aralarında konuştular. Passat hızla Eryaman’dan Sincan’a doğru hareket etti.

Hürriyet izledi

Ağca’nın bulunduğu aracı sadece Hürriyet ekibi izlemeye başladı. Ağca, Etimesgut yönüne döndü. İki kamyonla çarpışmaktan son anda kurtularak araç daha sonra otobana çıkarak İstanbul yönüne doğru gitti. Gazeteciler otoyol gişelerinde bekledikleri için Ağca’nın bulunduğu araç oradan geçerken peşine takıldılar. Uzun bir konvoyla Kızılcahamam’a gelindi. Çamlıdere kavşağında 8-10 kişilik bir grup yolu kesti. Grup gazetecilerin araçlarını bekletirken, Ağca da ikinci kez araç değiştirdi. Ağca bu kez 06 FC 1177 plakalı siyah bir Audi ile İstanbul yönünde uzaklaştı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle