Gündem Haberleri

  İki aile arasında kavga: 1 ölü 2 yaralı ve maddi hasar

  Serkan BİNGÖL/KARLIOVA (Bingöl), (DHA)
  06.07.2012 - 16:58 | Son Güncelleme:

  BİNGÖL’ün Karlıova İlçesi Sarıkuşak Köyü’nde aralarında husumet bulunan Tuna ve Akyol aileleri arasında çıkan silahlı kavgada 42 yaşındaki İsmail Tuna öldürülürken, biri silahla 2 kişi yaralandı. Cinayetin ardından Tuna ailesinin üyeleri, Akyol ailesi mensuplarının oturduğu 5 ev, 2 ahır ve 1 aracı ateşe verip yaktı. Akyol ailesi köyü terk ederken, önlem alan jandarma köye giriş ve çıkışları yasakladı.

  Karlıova’nın Sarıkuşak Köyü’nde yaşayan ve arazi anlaşmazlığı yüzünden yıllar öncesine dayalı aralarında husumet bulunan Tuna ile Akyol, aileleri arasındaki olay bu sabah meydana geldi. İddiaya göre, 18 yaşındaki Arafat Tuna, koyunları otlatmaya götürürken, Akyol ailesine ait arazinin içinden geçerken, önü 40 yaşındaki Ali Akyol tarafından kesildi. Akyol, arazilerinden geçen Arafat Tuna’yı kürekle dövdü. Kanlar içinde eve gelen Tuna, olayı yakınlarına anlattı. Tuna, yakınları tarafından Karlıova Devlet Hastanesi’ne götürülürken, diğer yakınları Akyol ailesinin bulunduğu bölgeye gitti.

  KÖY KÜLE DÖNDÜ / FOTO GALERİ

  Tarlada ot toplayan Akyol ailesi ile Tuna ailesi arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, Akyol ailesinden bir kişi Kalaşnikof tüfekle ateş açtı. Açılan ateşte, köyün eski muhtarı 42 yaşındaki İsmail Tuna olay yerinde ölürken, Abdulmenav Tuna yaralandı. Yaşanan arbede daha da büyümeden diğer köylülerin araya girmesiyle önlendi. İsmail Tuna’nın cesedi ile yaralanan Abdulmenav Tuna, Karlıova Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

  EVLER, AHIRLAR, ARABA ATEŞE VERİLİP YAKILDI

  Ailelerinden 1 kişinin ölümü, 2 kişinin de yaralanması üzerine öfkelenen Tuna ailesinin fertleri bu kez köyde Akyol ailesinin oturduğu 5 ev, 3 ahır ve 1 otomobili ateşe verip yaktı. Bu sırada Akyol ailesinin tüm fertleri köyden kaçtı. Köylülerin haber vermesiyle birlikte çok sayıda jandarma ekipleri ve itfaiye köye gitti. Alevlere müdahale eden itfaiye ekipleri yangınları kontrol altına alırken, evler, ahırlar ve otomobil tamamen kullanılamaz hale geldi.

  Geniş çaplı önlem alan jandarma ekipleri, başlattıkları soruşturmayı sürdürürken, köye giriş ve çıkışları yasakladı.


   

   

   

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı