GeriGündem İki acı kayıp
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki acı kayıp

Televizyon ve sahne dünyası dün akşam iki usta oyuncunun ölüm haberleri ile sarsıldı. Tiyatro sanatçısı Nedim Doğan; tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliği nedeniyle hayata veda ederken, Bizimkiler dizisinin meraklı muhasebecisi Erdinç Dinçer ise siroza yenik düştü.

Kansere yenildi 

DÜNDEN BUGÜNE NEDİM DOĞAN

Tiyatro ve sinema oyuncusu Nedim Doğan, dün akşam tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliğinden hayata gözlerini yumdu. Nedim Doğan yaklaşık 3 yıl önce yakalandığı lenf kanserinden kurtulabilmek amacıyla tedavi görüyordu.

Bugüne kadar birçok film, dizide rol alan sanatçı, son olarak “Olacak O Kadar” adlı komedi programında görev yapmıştı. 1945 yılında doğan Nedim Doğan, 1966 yılında Bakırköy Halkevi’nde tiyatroya başladı. 1982 yılına kadar öğretmenlikle tiyatroyu bir arada yürüttü. 1982 yılında öğretmenlikten istifa eden Nedim Doğan, Ercan Yazgan – Bülent Kayabaş tiyatrosunda çalışmaya başladı. Çevre Tiyatrosu, Nokta Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Yasemin Yalçın Tiyatrosu çalıştığı tiyatrolardan bazıları. Yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle cenazenin Salı günü kaldırılacağı belirtildi.

Meraklı muhasebeci siroza yenik düştü

BİZİMKİLERE NE OLDU

Televizyon izleyicilerinin “Bizimkiler” dizisinin meraklı muhasebe müdürü “Ergun” olarak tanıyıp sevdiği oyuncu Erdinç Dinçer vefat etti.

Uzun süredir siroz hastalığı ile mücadele eden sinema ve tiyatro oyuncusu Dinçer, Abuzer Kadayıf, Duruşma ve Çark isimli filmlerde oyuncu, 18'ler Takımı ve Aşkın Dansı filmlerinde de kurgucu olarak çalıştı.
 
Dinçer'in cenazesi, yarın Fatih Camisi'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle