Gündem Haberleri

  İhraç süreci başlıyor

  Rifat BAŞARAN/ANKARA
  09.05.2017 - 00:04 | Son Güncelleme:

  CHP Parti Meclisi’nde (PM) Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’ın ‘Tedbirli olarak kesin ihraç’ istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk edilmesinin ardından süreç işlemeye başladı.

  Sağlar, hakkında karar çıkıncaya kadar parti çalışmalarına katılamayacak. Edinilen bilgiye göre YDK, PM’den Sağlar’a tebligat gitmesini bekleyecek. CHP Tüzüğü’ne göre ilk aşama PM’nin kararı Sağlar’a tebliğ etmesiyle başlayacak. PM kararın bir örneğini de YDK’ya gönderecek. Sağlar tebligatı almasının ardından 3 gün içinde YDK’ya itirazda bulunabilecek. YDK, Sağlar’ın tedbirin kaldırılması için başvuru yapması halinde bu talebi 7 gün içinde değerlendirecek.

  Daha sonra YDK tarafından Sağlar’a bir tebligat gönderilerek, ihraç kararının görüşüleceği bildirilecek ve savunmasını vermesi için davet edilecek. Kesin karar, Sağlar’ın savunmasını verdiği gün alınabilecek. Ancak Sağlar’ın savunmasına ilişkin belge ve bilgi eksik görülürse, YDK esas kararını görüşmek için yeni bir tarih belirleyebilecek. Olası bir ikinci toplantı en geç 10 gün sonra yapılabilecek.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı