Gündem Haberleri

  İHD Şube Başkanı Eren Keskin serbest

  aa
  31.10.2005 - 16:58 | Son Güncelleme:

  Hakkındaki yakalama emirleri nedeniyle 4 ayrı adliyede ifade veren İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şube Başkanı Eren Keskin, serbest bırakıldı.

  Berlin'den döndüğü sırada Atatürk Havalimanı'nda hakkındaki yakalama emirleri nedeniyle gözaltına alınan Eren Keskin, adliyeye sevk edildi.

  İstanbul, Zeytinburnu ve Eyüp adliyelerindeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Keskin, Kartal 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde ”Türk Silahlı Kuvvetleri'nin manevi şahsiyetine basın yoluyla hakaret ettiği” iddiasıyla yargılandığı davada ifade verdi.

  Dava konusu konuşmayı yaptığını, sözlerinin arkasında durduğunu ifade eden Keskin, amacının Türkiye'nin demokratikleşmesi olduğunu ve sadece fikrini açıkladığını söyledi.

  İfadesinin alınmasının ardından hakkındaki yakalama emri kaldırılan Keskin, serbest kaldı.

  Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Eren Keskin, şöyle konuştu:

  “Sultahanmet, Zeytinburnu, Eyüp ve Kartal'da ifadelerimi verdim. Türkiye'de düşüncenin hala suç olduğunun en açık göstergesi. İşkence sanığı polisler bulunamazken, katiller bulunamazken, her yerde olabilen insan hakları savunucusu bir hukukçu hakkında bu kadar yakalama emri çıkarılıyor. Sadece düşüncelerim yerleşik düşüncelerden farklı olduğu için... Şu anda tüm yakalama kararları kaldırılmış durumda.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı