Gündem Haberleri

  İHD: Kaçırılan polis serbest bırakılsın

  ANKA
  26.10.2005 - 12:47 | Son Güncelleme:

  İnsan Hakları Derneği Başkanı Yusuf Alataş ve Midyat-İdil yolunda PKK tarafından kaçırılan polis memuru Hakan Açıl’ın babası Muammer Açıl bir basın toplantısı düzenleyerek, polis memurunun, "Koşulsuz ve zaman geçirilmeden" salıverilmesini istedi.

  İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Yusuf Alataş, kaçırılan polis memuru Hakan Açıl’ın serbest bırakılması çağrısında bulundu.
  İHD Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına İHD Genel Başkanı Yusuf Alataş, kaçırılan polis memurunun babası Muammer Açıl ve İHD Genel Merkezi yöneticileri katıldı. İHD’nin daima barış çağrısında bulunduğunu hatırlatan Alataş, "Her kim olursa olsun, hangi rütbeye sahip olursa olsun, sivil olsun, kadın-erkek olsun hiç farketmiyor. Hiçbir şeye gerek kalmadan Hakan Açıl serbest bırakılsın" dedi. Açıl Ailesi’nin 9 Ekim’den bu yana oğullarından haber beklediğini söyleyen Alataş, ailenin bayram öncesinde mağdur bırakılmaması gerektiğini belirtti. Polis memuru Açıl’ın serbest bırakılmasının ortamın yumuşamasına da katkıda bulunacağını sözlerine ekleyen Alataş, sorunları uluslararası hukuk çerçevesinde çözülmesini istedi.

  BABA AÇIL: "İKİ GÜNDÜR MORALİMİZ DAHA İYİ"

  Alataş’tan sonra söz alan Hakan Açıl’ın babası Muammer Açıl ise "Perişanım, başka söyleyeceğim yok. Bütün aile çöktük" dedi. Oğlu Açıl’ın iki gün önce kendisine telefonla ulaştığını söyleyen Baba Açıl, "İki gündür moralimiz daha iyi. Oğlumun sesi bana neşeli geldi, ümitliyim bırakılacak" diye konuştu. Baba Açıl, oğlunun kimler tarafından kaçırıldığına dair oğlundan bir bilgi almadığını söyledi.
  Polis memuru Hakan Açıl, Midyat-İdil yolunda 9 Ekim tarihinde PKK tarafından kaçırılmıştı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı