Gündem Haberleri

  İhbar doğru gözaltı yok

  Mustafa KÜÇÜK-Sinan BİLGİLİ / DHA
  09.05.2010 - 00:27 | Son Güncelleme:

  İstanbul Valisi Muammer Güler, 15 Nisan’da İstanbul Emniyet Müdürlüğü haber merkezine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a yönelik eylem yapılacağına ilişkin elektronik posta yoluyla ihbar ulaştığını ve bunun gecikmeden, gerekli önleyici tedbirleri almak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bildirildiğini söyledi.

  İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da Baykal’a suikast yapılacağı ihbarıyla ilgili henüz gözaltına alınan olmadığını belirterek, “Konu doğru. Ancak adliye boyutunda henüz operasyona dönüşmüş bir çalışma yok. Gözaltında kimse yok. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor” dedi. Çapkın Hürriyet’e, “İhbarın yapıldığı internet kafenin kamerası çalışmıyor. Yandaki bir işyerinin kamerasından yola çıkarak bir çalışma başlattık. Bir karı- kocaya ulaştık. Ancak Savcılık da onlarla ilgili bir yakalama/ arama izni vermedi. Konuyla ilgili tüm detayları CHP yönetimine de sunduk” dedi.
  Vali: Adres boş bina
  İstanbul Valisi Muammer Güler, Yenikapı Mevlevihanesi’nin açılışı öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulundu. Güler, Deniz Baykal’a yapılacağı iddia edilen suikastla ilgili şunları söyledi: “İhbarın Ankara’ya bildirilmesinde hiç bir gecikme yoktur. Araştırmalara derhal başlandı. Konu Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na intikal ettirildi. Bütün adli işlemler, adli makamların talimatlarıyla yürütülmekte. Konu emniyete de ayın 15’inde bildirilmiştir. Dün akşam (önceki akşam) itibariyle genel başkan yardımcısına, İstanbul Emniyeti’nde bilgilendirme yapılmıştır. Elektronik postadaki adresi, boş bir bina çıktı.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı