Gündem Haberleri

  İhaleye döner bıçaklarıyla geldiler

  Ali Ümit ÜLKER/KIRKLARELİ, (DHA)
  03.12.2009 - 18:23 | Son Güncelleme:

  KIRKLARELİ Belediyesi'nin kentin park sorununu çözmek için açtığı otopark ihalesini izlemek için gelen 2 kişi, üzerlerinden döner bıçağı ve ekmek bıçağı çıkınca gözaltına alındı.

  Aylık 17 bin lira kira ile 3 yıllığına otopark ihalesini kazanan Cengiz Bektaş ise ihale sonrası savcının talimatı ile gözaltına alındı ve polis merkezine götürüldü.

  Kentin park sorunun çözmek için açılan ve Kırklareli Belediye binasında yapılan ihaleye Oğuz Ovarda, Cengiz Bektaş, Osman Girgin, Taylan Uçar, Taylan Bodur ve Ali Bektaş katıldı. İhale kurulunun şartnameyi okuması ve ihale bedelini 6 bin lira olarak açmasının ardından taraflar sırasıyla açık artırmaya katıldı. Yaklaşık 1 saat süren ihalenin ardından belediyeye aylık 17 bin lira kira ödemek şartıyla 3 yıllığına ihaleyi Cengiz Bektaş kazandı.

  İhaleyi ise belediye binası önünde toplanan yaklaşık 100 kişi merakla bekledi. Polis ekipleri ise olası bir olaya karşı çevrede güvenlik önlemi aldı. Belediye binası içine girerek ihaleye izlemek isteyen 26 yaşındaki Ali D. ve 34 yaşındaki Seçkin H.'nin üzerinden döner bıçağı ve ekmek bıçağı çıktı. Bunun üzerine 2 kişi gözaltına alındı. İhalenin ardından ise polis ekipleri, savcının talimatı olduğunu belirterek Cengiz Bektaş'ı gözaltına aldı ve polis merkezine götürdü. Soruşturma sürüyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı