GeriGündem Iğdır-Doğubayazıt karayolu kapatıldı, yolcular perişan oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Iğdır-Doğubayazıt karayolu kapatıldı, yolcular perişan oldu

Iğdır-Doğubayazıt karayolu kapatıldı, yolcular perişan oldu
refid:29867720-spot ilişkili resim dosyası

Iğdır-Doğubayazıt karayolunun terör olayları nedeniyle ulaşıma kapatılmasının sürücüleri ve yolcuları perişan etti. Dün akşamdan beri aç susuz yolun açılmasını bekleyen vatandaşlar 'Arabalar yakılmış. Perişan olduk, ne yapacağımızı bilemiyoruz' dedi.

Korhan Yaylası mevkisinden geçen, PKK'lı teröristlerce bazı araçların yakılması ve LNG yüklü tankerle Suveren Jandarma Komutanlığına saldırı girişiminde bulunulması nedeniyle kapatılan karayolunda araç kuyruğu oluştu. Sürücüler ve yolcular, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Karabulak köyü ile Iğdır'ın Erhacı köyü yakınlarında dünden beri yolun açılmasını bekliyor.Iğdır-Doğubayazıt karayolu kapatıldı, yolcular perişan oldu

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU VATANDAŞ PERİŞAN OLDU

Iğdır'da bulunan Dilucu Sınır Kapısı ile Doğubayazıt'taki Gürbulak Sınır Kapısı'ndan geçerek uluslararası taşımacılık yapan tır sürücüleri ise araçlarını yol kenarlarına ve tır parklarına park etti. Birçok tırdaki gıda maddelerinin bozulma riskiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

Vatandaşların güvenliği için kapatılan karayolunun gerekli önlemlerin alınması ve Suveren Jandarma Karakol Komutanlığına saldırı için kullanılan fakat patlatılamayan LNG tankerindeki gazın başka bir tankere aktarılmasının ardından ulaşıma açılacağı öğrenildi.

Iğdır-Doğubayazıt karayolu kapatıldı, yolcular perişan oldu

"YOLCULARIMIZ VE BİZ PERİŞAN OLDUK"

Karabulak köyünde bekleyen sürücülerden Ömer Çelik, işlerinin aksadığını söyledi. Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yaptığını belirten Çelik, "Dün akşamdan beri buradayız. Arabalar yakılmış, yolcularımız ve biz perişan olduk burada. Ne yapacağımızı bilemiyoruz" diye konuştu.

"AÇ SUSUZ BEKLİYORUZ"

Ağrı'nın Diyadin ilçesinden Iğdır'a sebze ve meyve getirmek için yola çıkan Hanifi Burhan ise dün akşamdan beri aç ve susuz beklediklerini, yaşanan olayların kendilerini mağdur ettiğini dile getirdi.

Iğdır-Doğubayazıt karayolu kapatıldı, yolcular perişan oldu