Gündem Haberleri

  İGDAŞ'ta dedikodu yerine iş

  Hürriyet Haber
  07.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İGDAŞ eski Genel Müdürü Fuat Şengül'ün ayrılması, Necdet Aral'ın bu göreve getirilmesi, belediye camiasında büyük dedikodulara yol açmıştı. Yeni genel müdür koltuğa oturur oturmaz çalışanları ‘‘dedikodu yapmayın, çalışın’’ diye uyardı.

  Geçtiğimiz hafta başında yorulduğunu ve özel sektörde çalışacağını açıklayarak istifa eden İGDAŞ Genel Müdürü Fuat Şengül'ün boşalttığı koltuğa Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Necdet Aral oturdu.

  Genel Müdürlük'te geçen cuma düzenlenen törenle Genel Müdür Vekili Bilal Aslan'dan görevi devralan Prof. Dr. Aral'ın çalışanlara ilk sözü ‘Dedikodu yapmayın, görevinizi yapın’’ oldu.

  Tayyip Erdoğan'ın yakını olarak bilinen Fuat Şengül'ün İGDAŞ'ın başından ayrılmasından sonra, Necdet Aral'ın bu göreve atanacağı bildirilmişti. Ancak bir hafta boyunca atama gerçekleşmeyince, bu defa belediye ve İGDAŞ camiasında dedikodular başlamış, Tayyip Erdoğan zamanında Beltur Genel Müdürlüğü yapan Ömer Bilgiseven'in de bu makama atanabileceği öne sürülmüştü.

  Ancak Prof. Dr. Necdet Aral sonunda yarışı kazandı ve görevine resmen başladı.

  Aral, İstanbul'da, Paris ve Londra gibi kentlerde verilen çağdaş hizmeti vermeyi istediğini söyledi: ‘‘İGDAŞ, 2000'lerin değerleri teknoloji ve bilgi ikilisini çok iyi kullanmayı hedef haline getirmesi gerekir.’’

  Kurumun kaliteli hizmet verebilmesi için çalışanlarından performanslarını yükseltmelerini isteyen yeni genel müdür ‘‘Dedikodu üretmeyin, dedikodulara inanmayın, kendi görevinizi yapın’’ dedi.

  Botaş'ın yetkisini istediler

  Genel Müdür Vekili Bilal Aslan da 1986'da kurulan İGDAŞ'ın 1994 öncesinde borç içinde olduğunu, İstanbullular'ın doğalgaza ısınmadığı için gelir elde edilemediğini anlattı. 1994'te başa gelen Fuat Şengül döneminde kampanyalar düzenlenerek doğalgazın yaygınlaştırıldığını belirten Aslan, 6 yıl önce 180 bin olan abone sayısının 2000'de 1 milyon 400 bine çıktığına dikkat çekti.

  İGDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili, İSKİ Genel Müdürü Veysel Eroğlu da 1994 öncesi dağalgazın yaygınlaşmamasının çevre boyutuna değindi. ‘‘O yıllarda havadaki kükürt dioksit oranının yüksekliğinden yaşlıları ve sağlığı müsait olmayan kişileri sokağa çıkmamaları konusunda uyarıyorduk’’ diyen Eroğlu, doğalgaz kullanımının artışının çevre kirliliğinin azalmasında büyük katkısı olduğunu söyledi.

  Eroğlu, Bağcılar gibi doğalgaz alamayan semtlerdeki muhtarların bir an önce doğalgaz istediğini belirterek, hükümetten de BOTAŞ'tan alınan gazın serbest bırakılarak yetkinin İGDAŞ'a verilmesini istedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı