Gündem Haberleri

  İGDAŞ Müdürüne resim jesti

  Hürriyet Haber
  18.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İGDAŞ Genel Müdürü Necdet Aral, İstanbul'da doğalgaz kullanımının giderek yaygınlaştığını belirtti. Aral, ‘‘2000 yılı içinde 100 bin yeni abone yapmayı hedefliyoruz. Üç-dört yıl içinde gaz kullanımını yüzde 70'lere çıkarmayı hedefliyoruz’’ dedi.

  Önceki gün gazetecilerle biraraya gelen Prof. Dr. Necdet Aral, Büyükşehir Belediyesi'nin en büyük iştiraklerinden biri olan İGDAŞ'ın her geçen gün daha da büyüyen bir bir kurum olduğuna dikkat çekti. İGDAŞ'ın, 1 milyon 300 bin aboneye 2 milyar metreküpe yakın gaz dağıttığına dikkat çeken Aral, şu bilgileri verdi: ‘‘Son beş yılda abone sayısı 8 kat, gaz kullanıcı sayısı 11 kat, gaz satışı ise 15 kat arttı. Bu yıl 100 bin yeni abone hedefliyoruz. Hedefimiz yüzde 70 olan gaz kullanım oranını daha da üst seviyeye çıkartmak’’

  Aral, 2000 yılı içinde 'gaz sıkıntısı' ya da 'gaz kesintisi'nin sözkonusu olmadığını belirtti. BOTAŞ'tan aldıkları gaz ölçüsünde abone yaptıklarını ifade eden Aral, 'Doğalgazda bir sıkıntı yok' dedi. Gaz dağıtımının tamamlandığı bazı ilçelerde hala gaz verilemeyen noktalar olduğunu söyleyen Aral, 'Bu noktaları ayrıca tespit ediyoruz. İhalesini yaptık. Bu tür şikayetleri en aza indirmek için çaba gösteriyoruz' şeklinde konuştu.

  Sohbetlerin İstanbul üzerine yoğunlaştığı gecede, Ressam Ragıp Derin'in yaptığı Necdet Aral portresi, ressam tarafından Aral'a hediye edildi. Halk müziği sanatçısı İsa Muslubaş da gecede bir konser verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı