Gündem Haberleri

  İftira mı gerçek mi?

  Yusuf BASTUĞ / DHA
  25.04.2016 - 22:13 | Son Güncelleme:

  Adana’da bir matematik öğretmeni için tacizden 220 yıl istendi. Bir öğrencinin “Sadece dizlerine oturttu”, diğerinin “Her öğretmen gibi sevdi” dediği öğretmen, olayın yüksek not alamayan çocukların ailelerinin kumpası olduğunu ileri sürdü.

  ADANA'daki bir devlet ortaokulunda 11 ve 12 yaşlarında 10 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 31 Mart’ta tutuklanan matematik öğretmeni Z.G. (61) hakkındaki iddianame tamamlandı. Savcı iddianamesinde, “Mağdur çocukların birbirlerini doğrular nitelikteki beyanları, tutanaklar ve iftira gerektirir bir durumun bulunmaması”nı gerekçe göstererek, Z.G. hakkında toplam 220 yıla kadar hapis cezası istedi. İddianamenin kabulu ile Adana 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan davanın ilk duruşmasına Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılan tutuklu Z.G., matematikte yüksek not alamayan çocukların ailelerince kumpas kurulduğunu iddia ettiği savunmasında şunları söyledi:

  ‘CİNSEL SORUNUM VAR’
  “Onlar kendi evladım gibi. Kendi çocuklarım gibi sevip alınlarından öptüm. İğrenç iftiraları duyunca şoke oldum. Ereksiyon sorunum var. Şehvet sorunu olan biri çocukları kucağına oturtur mu? Bana kumpas kuruldu. Onlar benim evladım. Bu çocuklar mutlaka yönlendiriliyor. İftiraya kurban gidiyorum.”

  9 VELİ ŞİKâYETÇİ
  Mahkemede psikolog eşliğinde yaşadıklarını anlatan kız öğrencilerden biri, öğretmeni Z.G.’nin kendisini dizlerine oturttuğunu söylerken, diğer öğrenci ise sadece her öğretmen gibi sevdiğini söyledi. Toplam 10 mağdur öğrencinin bulunduğu davada 9 veli şikâyetçi oldu. Diğer mağdur öğrenciler ile bazı tanıkların dinlenmesine karar veren mahkeme heyeti, sanığın tahliye istemini reddedip duruşmayı erteledi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı