Gündem Haberleri

  Tüm Türkiye için iftar saatleri - İl il iftar saatleri ve 2017 Ramazan imsakiyesi

  Hürriyet Haber
  31.05.2017 - 18:28 | Son Güncelleme:

  Tüm Türkiye için iftar saatleri milyonlarca vatandaş tarafından büyük bir merakla aranıyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte milyonlarca vatandaş oruçlarını tutmaya başladı. Türkiye'nin birçok şehrinde yaşayan milyonlarca vatandaş, 'iftar saat kaçta açılacak?' sorusunu yaklaşan ezan saatiyle birlikte sorgulamaya başladı. Diyanet İşleri tarafından tüm şehirlerin 2017 Ramazan imsakiyeleri yayınlandı. İşte, il il iftar saatleri ve 2017 Ramazan imsakiyesi.

  İftara kaç saat kaldı? Oruç saat kaçta açılacak? Soruları zamanın ilerlemesiyle birlikte sıklaştı. Ramazan ayı 27 Mayıs Cumartesi günü başladı. Beşinci günde oruç ibadetini yerine getirmeye devam eden vatandaşlar, 31 Mayıs Çarşamba günü ikamet ettikleri şehirde iftar saatinin kaç olduğunu merak ediyor . Diyanet tarafından belirlenen 2017imsakiyesini, ayrıca iftar ve sahur saatlerine ne kadar kaldığını kontrol edebilirsiniz. İşte, il il iftar saatleri!

  İftar saatlerini görüntülemek için aşağıdaki linke tıkladıktan sonra ikamet ettiğiniz ili seçebilirsiniz

  İL İL İFTAR VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

  İFTARI EN GEÇ VE EN ERKEN AÇACAK İLLER

  Diyanet İşleri Başkanlığından alınan bilgiye göre, Türkiye'de orucunu en erken Hakkarililer, en geç ise Edirneliler açacak. Hakkari ile Edirne arasındaki oruç açma süresi farkı 80 dakika olacak. Bir anlamda Hakkari'deki vatandaşlar teravih namazını kılmaya hazırlanırken, Edirne'de yaşayanlar iftar sofrasına oturacak. Erken iftar yapılacak illerde Hakkari'yi Van, Iğdır, Şırnak ve Ağrı, geç oruç açılacak illerde ise Edirne'yi Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir ve İzmir takip edecek.

  Etiketler: 2017 imsakiye , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı