Gündem Haberleri

  İftar yemeğinde gözaltı

  Hürriyet Haber
  08.10.2005 - 16:52 | Son Güncelleme:

  Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ne bağlı Çayırova Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Kılıç, önceki gün kendisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Kaya'nın da bulunduğu masada iftar yemeği yerken gözaltına alınan kişilerle önceden tanışmadıklarını bildirdi.

  Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, soyadını hatırlamadığı Muhammet isimli birinin telefonla arayarak Belediye Başkanı Faruk Kılıç ile görüşmek istediğini, kendisine Başkan Kılıç'ın senelik izinde olduğunu söylediklerini belirtti.
  Başkan ile görüşmeleri mümkün olmayan bu kişinin ısrarını sürdürdüğünü ve vereceği iftar yemeğinde bir araya gelmeyi teklif ettiğini ifade eden Kılıç, şunları kaydetti: Konunun ne olduğunu bilmediğimiz için kabul etmedik ve o akşam Şekerpınar Belediye Başkanı Cemalettin Balcı'nın iftar yemeğine katılacağımızı söyledik. Yemeğe onlar da geldi ve masamıza oturdular. Biz daha ne olduğunu anlamadan, polis gelip adamları götürdü. Hala olayın şaşkınlığını yaşıyoruz. Söz konusu kişilerle daha önceden tanışıklığımız yok ve belirttiğimiz görüşmelerin dışında hiçbir görüşme olmamıştır.”

  Şekerpınar Belediye Başkanı Cemalettin Balcı'nın önceki gün verdiği iftar yemeği sırasında, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Kaya ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Kılıç'ın masasında oturan M.Ö. ile 3 arkadaşı, polis tarafından gözaltına alınmış, zanlıların suç çetesi üyesi oldukları öne sürülmüştü. 
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı