GeriGündem IFA ev elektroniği fuarının gözdesi düz ekran TV’lerdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

IFA ev elektroniği fuarının gözdesi düz ekran TV’lerdi

Uluslararası Elektronik Fuarı IFA, 2-7 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde 45. kez teknoloji meraklılarını ağırladı. İki yılda bir gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan IFA, hayatımızı etkileyecek teknolojik yenilikler ve ürünlerin lansmanlarının yapılması açısından büyük önem taşıyor. Fuara 40 ülkeden yaklaşık 1200 firma katıldı.

8 bin m2’lik çarpıcı standıyla Philips, bu seneki fuarda yüksek tanımlı televizyonları HD TV (High Definition TV), Ambilight/PixelPlus 2HD özellikli ürünlerini tanıtırken, ‘Connected Planet’ ve ‘Mobile Infotainment’ temalarını işledi. Firma, tüketici elektroniği, aydınlatma, yarı iletkenler ve araştırma bölümleriyle bir teknoloji şovu sundu.

Fuar genelinde ise toplam 160 bin m2 sergileme alanında, bu seneye damgasını vuran akım özellikle yüksek tanımlı televizyonlar ve sayısal eğlence ve müzik sistemleri olarak göze çarpıyordu.

Ambilight TV

Cineos serisindeki, kristal görüntülü, televizyon devriminde bir sonraki adımı oluşturan bu TV’ler son derece şık tasarımları ile yeni teknolojilerini mükemmel bir şekilde tamamlıyorlar. Yüksek tanımlı yayınlara hazır, Ambilight/ PixelPlus 2 teknolojileri ile farklılaşan Cineos’lar daha önce yaşanmamış bir televizyon izleme deneyimi yaşatıyor. Bu televizyonlar PixelPlus 2 ile daha çok detay, derinlik ve netlik sunuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle