Gündem Haberleri

  İETT otobüsünü yakan 15 kişiden 4'ü tutuklandı

  A.A
  15.02.2006 - 16:10 | Son Güncelleme:

  Ümraniye'de yaklaşık 1 ay önce terör örgütü elebaşı lehine izinsiz gösteri yapılması ve molotofkokteyli atılan bir İETT otobüsünün yakılmasına ilişkin yakalanan 15 kişiden 4'ü tutuklandı.

  İstanbul Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüştürülmemesini protesto amacıyla Ümraniye'ye bağlı Sarıgazi Beldesi'nde 22 Ocak 2006 tarihinde izinsiz gösteri ve yürüyüş yapan, İETT'ye ait bir otobüsü molotofkokteyl atarak yakan kişilerin tespit edilerek yakalanmasına ilişkin İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerce çalışma başlatıldığı belirtildi.

  Bu çalışma sonucu olaylara karıştıkları belirlenen 15 kişinin yakalandığı kaydedilen açıklamada, bu kişilerden grubun elebaşı konumunda olan Hüseyin B. ve 9 kişinin evleri ile devamlı bir araya geldikleri eski DEHAP belde binasında adli makamlardan alınan izinle arama yapıldığı ifade edildi.

  Açıklamada, arama sonucu, 1 adet ruhsatsız tabanca, 22 adet mermi, 4 adet boş şarjör, 1 adet megafon, DEHAP'la ilgili çok miktarda pankart, Demokratik Toplum Hareketi el ilanları, PKK/Kongra-Gel terör örgütüne ait kitaplar, dergiler, dokümanlar ve terörist başı Abdullah Öcalan' ait resim ele geçirildiği bildirildi.

  Açıklamada, adli makamlara sevk edilen bu kişilerden Hüseyin B, Musa K, Yaşar T. ve Bayram Ö'nün tutuklanarak cezaevine konuldukları, diğer 11 kişinin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıkları belirtildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı