Gündem Haberleri

  İDO'dan Ramazan kavgası açıklaması

  Hürriyet Haber
  26.07.2012 - 17:15 | Son Güncelleme:

  İDO, iftar saatleri öncesinde yoğunluk nedeniyle çıkan sorunlar hakkında açıklama yaptı. Bir de İstanbullulara ek sefer müjdesi verdi. İşte o açıklama:

  İstanbul’da gerek köprü bakım çalışmaları, gerekse yaz sezonu ve Ramazan ayında bilhassa iftar saatleri öncesinde yaşanan yoğunluk dolayısıyla, özellikle Kabataş-Bostancı, Bakırköy –Kadıköy ve Bakırköy-Kadıköy-Bostancı hatlarımızda sefer başına karşıladığımız yolcu kapasitesini aşan bir taleple karşılaşmaktayız.

  Bugün bazı gazetelerde ve internet sitelerinde yer alan ve 25 Temmuz 2012 tarihinde Kabataş iskelemizde 18:30 ve 19:00 seferlerinin kapasiteleri dolduğu için turnikelerin kapatılmasıyla ilgili tartışmalara değinen haberler, bu yoğunluk durumuyla ilgilidir. Yolcular ile personel arasında yaşanan bu tartışmalarda, bazı haberlerde belirtildiği şekilde bir kavga olayı gerçekleşmemiştir.

  İDO olarak aşırı yolcu talebinin iç ve dış hatlara yansımasından dolayı filomuzdaki gemilerin durmaksızın çalıştığını ve gemilerimizin limitli kapasiteleri olduğunu kamuoyuna belirtmek isteriz.

  25 Temmuz 2012 tarihinde yaşananlardan sonra, Kabataş Hattına çalışan gemi tiplerinin değiştirilmesi ve ek seferler konulması için çalışma yapan Operasyon Müdürlüğümüz sefer programında yoğunluğa uygun değişikliklere gitmiştir. 

  Buna göre bugün 18:15 de 350 yolcu kapasiteli bir gemimiz tarife harici Kabataş – Bostancı  ek seferini yapacaktır.

  Ayrıca 17:30 Bakırköy – Kadıköy, 18:00 Bakırköy – Kadıköy, 18:50 Bakırköy – Kadıköy – Bostancı, 19:50 Bakırköy – Kadıköy – Bostancı rotalarında tarife harici ek seferler yapılacaktır.

  Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz.

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı