Gündem Haberleri

  İDO’nun BT yatırımı devam ediyor

  Hürriyet Haber
  30.09.2005 - 00:42 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz ay e.yaşam’da tanıttığımız İDO ve Turkcell tarafından gerçekleştirilen MobilÖdeme sistemini kullanan tüm yolcular, artık dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar ve ne zaman isterlerse dış hat biletlerini de hızlı ve güvenli şekilde satın alabilecekler.

  1987 yılından bu yana İstanbul'un deniz ulaşımına ve trafik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla hizmet veren İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) yılda yaklaşık 12 milyon yolcu ve 1 milyona yakın aracı yüksek ulaşım kalitesi ve standartlarında taşıyor. Konforlu, güvenli ve hızlı deniz taşımacılığı için bilişim teknolojilerine yatırım yapan İDO ile Turkcell’in işbirliği sayesinde artık tüm Turkcell abonesi olan İDO dış hat yolcuları cep telefonlarını kullanarak 7 gün/24 saat ve istedikleri her yerden bilet satın alabilecekler.

  Bu ayrıcalıklı hizmetten yararlanmak isteyen Turkcell abonesi dış hat yolcuları WAP özeliği olan ve WAP ayarları yapılmış Turkcell hatlı bir cep telefonundan, İDO WAP sayfasına bağlanarak istedikleri tarihte, istediklere seferin biletini satın alabilecekler. MobilÖdeme sistemi ile bilet satın alan yolcular cep telefonlarına gelecek 5 haneli şifre ile İDO terminallerindeki MobilÖdeme kiosklarını kullanarak satın aldıkları biletleri bastırabilecekler.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı