GeriGündem Yasak kalktı, dönüş başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  29
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yasak kalktı, dönüş başladı

Yasak kalktı, dönüş başladı

ŞIRNAK’ın İdil ilçesi ve Dirsekli Köyü’nde 16 Şubat tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan operasyonların bitmesi ile bu sabah yasak kısmen kalktı. Yasağın kalkmasıyla ilçeye dönüş yapanlar uzun kuyruklar oluşturdu. İlçe merkezinde, şiddetli çatışmaların yaşandığı özellikle Turgut Özal ve Yeni Mahalle'de yüzlerce ev ve iş yeri kullanılmaz hale gelirken, Alanya ve Adile Naşit Caddesi üzerinde tüm işyerlerinin yandığı, bazı okulların da hasarlı olduğu görüldü.

İdil İlçesi ile Dirsekli Köyü’nde hendek kazan, barikat kuran PKK’lıların etkisiz hale getirilmeleri için  düzenlenen operasyonlar kapsamında 16 Şubat’ta başlatılan sokağa çıkma yasağı bu sabah 04.30 itibari ele kısmen kaldırıldı. Operasyonlar başlamadan önce ilçedeki evlerini terk edenler, yasağın kalkması ile birlikte bugün sabah saatlerinden itibaren ilçeye geri dönmeye başladı. Evlerine dönen İdilliler ilçenin Cizre, Midyat ve İpekyolu girişlerinde uzun kuyruklar oluştururken, burada güvenlik güçlerinin kimlik kontrolü yapması ve araçları araması dikkat çekti.

HDP BİNASI YIKILDI, BELEDİYE BİNASI KULLANILMAZ HALDE

 İlçe merkezinde, şiddetli çatışmaların yaşandığı özellikle Turgut Özal ve Yeni Mahalle'de yüzlerce ev ve iş yeri kullanılmaz hale gelirken, Alanya ve Adile Naşit Caddesi üzerinde tüm işyerlerinin yandığı, bazı okulların da hasarlı olduğu görüldü. Ayrıca İdil belediye binası kullanılmaz hale gelirken, yıkılan HDP ilçe binası ve bina altındaki 3 işyerine ait molozlar da temizlendiği görüldü. Elektriklerin kesik olduğu ilçede, içme suyu şebekesinin de hasar görmesi nedeniyle evlere içme suyu verilemiyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI: 21.30-04.30 ARASI

Şırnak Valiliği’nden dün yasağının kısmen kaldırılması ile ilgili şu açıklama yapılmıştı:

"31.03.2016 Perşembe gününden itibaren; her gün sabah saat 04.30’dan akşam saat 21.30’a kadar olan saatler arasında sokağa çıkma yasağı kaldırılmış olup, akşam saat 21.30’dan sabah saat 04.30’a kadar olan saatler arasında sokağa çıkma yasağı devam etmektedir." 

 

 

Yasak kalktı, dönüş başladı

Yasak kalktı, dönüş başladı

Yasak kalktı, dönüş başladı

Yasak kalktı, dönüş başladı


Yasak kalktı, dönüş başladı


 

Yasak kalktı, dönüş başladı

Yasak kalktı, dönüş başladı

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle