Gündem Haberleri

  İçme suyuna lağım suyu karıştığı iddiası

  M. Sefa ÜNAL/KARATAŞ (Adana), (DHA)
  21.05.2008 - 15:44 | Son Güncelleme:

  ADANA'nın Karataş İlçesi'nde meydana gelen sel felaketinin ardından yüksek ateş, ishal ve kusma şikayetleriyle sağlık kuruluşlarına başvuran 394 kişinin amipli dizanteri hastalığına yakalandığı anlaşıldı.

  İlçede 10 Mayıs'ta şiddetli yağış ve doluyla birlikte meydana gelen sel felaketinde binlerce dönüm ekili alan zarar görmüş, yüzlerce ev ve işyerini de su basmıştı. İlçede, bugüne kadar Sağlık Ocağı'na ateş, kusma ve ishal şikayetiyle gelen 394 kişide amipli dizanteri hastalığı tespit edildi. Aralarında çocukların da bulunduğu 211 kişinin, Sağlık Ocağı'nda tedavi edildiği, 183 kişinin de Adana'daki hastanelere sevk edildiği belirtildi. Sağlık Ocağı her gün dolup taşırken, ilçe sakinleri sel felaketi sırasında içme suyuna lağım sularının karışmış olabileceğini, bu konuda yeterli önlem alınmadığını iddia etti.

  ‘ÇEŞME SUYU İÇMEYİN’

  Karataş Kaymakamı Cenk Hakan Karaduman, çok sayıda kişide amipli dizanteri vakasının görülmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü'nden gerekli incelemenin yapılması ve önlemler alınması için yardım istendiğini söyledi. Çeşme suyunun kullanılmaması için de duyuru yaptıklarını kaydeden Karaduman, her mahalleden su örneği alınıp inceleneceğini kaydetti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı