Gündem Haberleri

  İçişleri’nden Tayyar’a sert yanıt: :Maksadı aştı

  ANKARA
  28.09.2012 - 20:09 | Son Güncelleme:

  İÇİŞLERİ Bakanlığı, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın “bazı karakol komutanlarının terfi uğruna bölücü terör örgütüyle anlaştığı” şeklindeki açıklamasının, somut bilgi ve belgelere dayanmadığını, karakollarda çok zor şartlarda görev yapan personeli de zan altında bıraktığını bildirdi.

  Bakanlıktan yapılan açıklamada Tayyar’ın beyanlarına dayalı haberler nedeniyle bir açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtilerek şunlar kaydedildi:

  “Sadece terfiyi esas alan bir yaklaşımla böylesine bir kurgulama yapılması ve mesnetsiz iddialarla güvenlik personelinin suçlanması, maksadı aşan hayali bir yorum olarak değerlendirilmektedir. Bu tür açıklamaların, terörle mücadeleye olumlu hiçbir katkısının olmayacağı gibi mücadele içerisindeki güvenlik güçlerinin moral ve motivasyonunu da bozacağı aşikardır. Teröristle mücadelede canları pahasına büyük bir azim ve kararlılıkla görev yapan güvenlik personelinin hiçbir mülahaza ile milli sorumluluklarından ödün vermeleri asla söz konusu olamaz. Bu nedenle, Sayın milletvekilinin, varsa iddialarını ispatlar nitelikteki bilgi ve belgeleri işlem yapılmak üzere ilgili makamlarla paylaşmasının daha uygun olacağı düşünülmektedir.”

   


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı