Gündem Haberleri

  İçişleri Bakanlığı vekilleri akladı

  Hürriyet Haber
  17.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:


  İçişleri Bakanlığı, bir kısım çevik kuvvet personeli tarafından gerçekleştirilen yürüyüşün, bazı milletvekillerinin teşvik ve yönlendirmeleri sonucu gerçekleştiğine dair bir bilgi ve belgenin elde edilmediğini bildirdi.
  İçişleri Bakanlığı Basın Müşavirliği, 12 Aralık 2000 tarihinde İstanbul Çevik Kuvvet personelinin yaptığı eylemin, bazı milletvekillerinin çevik kuvveti harekete geçmeye çağırması üzerine gerçekleştiği yolunda bazı basın yayın organlarında yer alan haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:
  "İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir kısım çevik kuvvet personeli tarafından 12 Aralık 2000 günü yapılan yürüyüşün sebep ve sorumluları ile kışkırtıcılarını tespit etmek amacıyla başlatılan inceleme ve soruşturmalar, bu konudaki her türlü bilgi ve iddialar hassasiyetle değerlendirilmek suretiyle sürdürülmektedir.
  Mülkiye ve polis başmüfettişleri tarafından şimdiye kadar yürütülen incelemelerde, bir kısım çevik kuvvet personeli tarafından gerçekleştirilen yürüyüşün, bazı milletvekillerimizin teşvik ve yönlendirmeleri sonucu gerçekleştiğine dair bir bilgi ve belge elde edilmemiştir."


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı