Gündem Haberleri

  İçişleri Bakanı Efkan Âlâ'dan Savcı Zekeriya Öz'e cevap

  DHA
  06.08.2014 - 16:05 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Savcı Zekeriya Öz'ün, kendisi ve Başbakan Erdoğan hakkındaki suç duyurusu iddiasına ilişkin “Kiminle kimi muhatap edeceğinize iyi bakın, hem suç işleyip, hem de suç duyurusunda bulunma, herhalde bu paralel yapının genetiğinde var” dedi. Âlâ ayrıca, “Bulunduğu titri taşıyamayanlar, derhal bu devlet içinden kendileri bize fırsat bırakmadan ayrılmalıdırlar. Türkiye'nin Başbakanına, Bakanına, kimse hem devletin içerisinde bulunup hem de tehdit savuramaz, ona haddi bildirilir" diye konuştu.

  Savcı Zekeriya Öz'ün suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili sorulara cevap veren İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, "Devleti çete anlayışıyla baştan içinde bulundukları tarzda bugün yöneteceklerini zannedenler bunun bedelini öderler. Onun için doğru dürüst herkes işini yapacak. Size bu normal geliyor mu ? Bulunduğu titri taşıyamayanlar, derhal bu devlet içinden kendileri bize fırsat bırakmadan ayrılmalıdırlar. Türkiye'nin Başbakanına, Bakanına, kimse hem devletin içerisinde bulunup hem de tehdit savuramaz, ona haddi bildirilir. Milletin gözü önünde suç işleyip ondan sonra herkesin bulunduğu yerde oturacağını ve hiçbir şey yapılmayacağını mı zannediyor ?" dedi.

  Bakan Âlâ, "Böyle bir yönetim olmaz. Onun için hukuk içerisinde gereği yapılıyor. Hukukun dışına çıkanı da haddi bildirilir. Böyle bir şey olmaz. Hukuksuzluk yapıldığı zaman gereğini yapsın diye kurulmuş kurullar görevini yapmıyor ve çıkıp açıklamalar yapıyorlar. Yeni Türkiye'de bunların yeri yok. Yeni anayasayı da milletimiz arkamızda duracak yapacağız. Ondan sonra az gelişmişlik kokan kurumsal açıklamalardan kurtulacağız. Bunlar çok yanlıştır. Türkiye'ye bir faydası yoktur. Biz önümüze bakıyoruz. Gelişmeyi ve siyasal istikrarı sağlayacak bütün mekanizmaları işletiyoruz. Suriye, Irak, Ukrayna... Bu istikrarsızlık ortamı içinde Türkiye bir istikrar adası olarak yoluna devam ediyor" diye konuştu.

  Bakan Âlâ, "Bundan önceki her seçim döneminde kriz üretmiş ve kriz olmuş bir cumhurbaşkanlığı seçimini 2007 yılındaki referandum ile yüzde 69 ile kriz olmaktan çıkarmış, şimdi de o seçimini yapacak. Türkiye değişimin liderini seçerek millet yoluna devam edecek. Buna ayak uyduramayan herkes dökülecektir. Dökülüyor zaten. Eski Türkiye'de çukurlarda kalmışların bazen sesleri geliyor. Onların bir anlamı yok. Onlar kenarda köşede kalacaklar ve bu hıza yetişemeyerek arkasından sel edeceklerdir. Onun için biz yolumuza devam ediyoruz. Yolumuza devam ederken bu saldırılarda bulunanlar olursa da gereği yapılır. Bu kadar basit" dedi.

  İçişleri Bakanı Efkan Âlâdan Savcı Zekeriya Öze cevap ZEKERİYA ÖZ'DEN SUÇ DUYURUSU

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı