Gündem Haberleri

  İçi para dolu cüzdanı sahibine teslim etti

  Murat KİBRİTOĞLU/ ADANA, (DHA)
  18.11.2009 - 12:21 | Son Güncelleme:

  ADANA'da çalıştığı taksinin koltuğunun altında, içinde 2 bin 900 Euro olan cüzdan bulan 49 yaşındaki Muharrem Gül, cüzdanının sahibi 60 yaşındaki Seydi Vakkas Yalçın’ı bulup, parasını teslim etti.

  Almanya’nın Hannover kentinden 2 gün önce ağabeyinin Gaziantep'teki cenazesine katılmak için uçakla Adana'ya gelen Seydi Vakkas Yalçın, Muharrem Gül'ün kullandığı 01 T 2087 plakalı taksiye binerek, otogarda indi. Müşterisini indirdikten 1 gün sonra aracının temizliğini yapan Muharrem Gül, ön koltuğun altında içinde 2 bin 900 Euro, kredi kartları ve kimlikler olan cüzdan buldu. Kimliklerden Seydi Vakkas Yalçın'ı tanıyan Gül, cüzdandaki banka kartından banka şubesine ulaşıp, bankanın da aracılığıyla müşterisini buldu. Gül, telefonla görüştüğü Yalçın'a, cüzdanının kendinde olduğunu bildirip, Adana'ya gelerek alabileceğini söyledi. Hemen Adana'ya gelen Seydi Vakkas Yalçın, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (AESOB) Muharrem Gül'den cüzdanını teslim aldı.

  Cüzdanın bulunduğuna çok sevindiğini belirten Yalçın, “Ağabeyim vefat edince Türkiye’ye geldim. Cüzdanımı nasıl düşürdüğümü bilmiyorum. Gaziantep'e gittim, 1 gün kaldım. Cüzdanımın kaybolduğunu çok sonra fark ettim. Bu sırada gelen telefonla çok mutlu oldum. Böyle insanların varlığı çok sevindirici” dedi.

  Taksici Muharrem Gül ise, 2 çocuğunun üniversitede okuduğunu, çok ihtiyacı olmasına rağmen, parayı almayı aklından bile geçirmediğini söyledi. Cüzdan sahibine ulaşmak için çok çaba sarf ettiğini belirten Gül, “Para dolu cüzdanı 1 gün sonra fark ettim. Ön koltuğun altında buldum. Ailemle maddi olarak zor durumdayız. Ancak parayı almak aklımın ucundan bile geçmedi” diye konuştu.

  Cüzdan sahibi Yalçın, taksiciye dürüstlüğünü ödüllendirmek amacıyla 200 Euro vermek istedi. Ancak, taksici Yalçın verilen parayı, “Bizim görevimiz müşterimizin malını mülkünü de korumak” diyerek kabul etmedi. Bunun üzerine araya giren AESOB Başkanı Kazım Barışık, kutladığı taksi sürücüsüne parayı zorla verdi. Barışık, taksici Gül'ü sergilediği davranış nedeniyle birlik olarak da ödüllendireceklerini söyledi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı