Gündem Haberleri

  İç çamaşırı incelemedik

  Hürriyet Haber
  06.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Özelleştirme İdaresi Başkanı Uğur Bayar, dünkü Hürriyet'te manşetten verilen ‘‘Eli kolu bağlı kurumun derdi’’ başlıklı haberi üzüntüyle karşıladığını belirterek ‘‘gerçekdışı’’ olduğunu öne sürdü. Bayar, dün akşam üzeri yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

  ‘‘Baştan sona yalanlarla dolu bilgileri, İdaremizde hangi şahsi husumetle davrandığı belli olmayan kişilerin ne maksatla gazetenize ilettiklerini tahmin etmeme rağmen, bu durumun hiçbir ahlaka ve vicdana sığmadığını düşünüyorum. Her kuruluşun başındaki yöneticisinin en önemli görev ve sorumluluklarından bir tanesi, o kuruluşun genel düzeninin korunması ve personelin davranışlarının ilke ve yönetmeliklere uygun olmasının sağlanmasıdır. Hele bu kuruluş bir kamu kuruluşu ise, kurum yöneticisinin sorumluluğu yürürlükteki kanunlar ve yönetmeliklerle belirlenmiştir.

  Bir kamu kuruluşunun yöneticisi olarak, kapıdaki kayıt memurundan uzmanına, şoföründen daire başkanına kadar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda belirtilen kılık kıyafet yönetmeliğine uygun davranması konusunda dönem dönem yapılan hatırlatmaların dışında, kurumda bulunduğum 8 yıl boyunca gazetelerde yer aldığı şekilde ne bir talimatım, ne de bir isteğim olmuştur.’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı