GeriGündem İBB'den yeni açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İBB'den yeni açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, otobüs alım ihalesiyle ilgili yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi'nin KİK'in kararını askıya aldığı” şeklinde bir ifade bulunmadığını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, otobüs ihalesiyle ilgili bugün yapılan açıklama üzerine konuşan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun “açıklamayı dikkatli bir gözle okumadığının anlaşıldığı” savunuldu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasında, “Büyükşehir Belediyesi'nin KİK'in kararını askıya aldığını” ifade ettiği belirtilen açıklamada, ancak Büyükşehir Belediyesi'nin açıklamasında yer alan ifadenin “İETT Encümeninin 26/04/2005 tarihli kararı ile sözleşme askıya alınmış ve bu husus yükleniciye tebliğ edilmiştir” şeklinde olduğu kaydedildi.

Açıklamada, şöyle denildi:
“Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu açıklamada, Sayın Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği şekilde bir ifade bulunmamaktadır. Ön yargılarla gerçekler görmezden gelinmekte ve mesnetsiz ithamlarda bulunulmaktadır.

Ayrıca, Sayın Kılıçdaroğlu'na Anayasa'nın 138. maddesini hatırlatmak gerekir; 'Yasama ve yürütme organları ile idare, mahkeme kararlarına uymak zorundadır. Bu organlar ve idare, mahkeme kararlarını hiçbir surette değiştiremez ve bunların yerine getirilmesini geciktiremez.' Bu hüküm, ticaret mahkemesinin yargı kararlarını yerine getirmesini zorunlu kılmaktadır.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle