Gündem Haberleri

  İBB'den otopark ücreti açıklaması

  A.A
  03.12.2009 - 15:56 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da 18.00-09.00 saatleri arasında otomobilini evinin önüne park eden vatandaşların herhangi bir ücret ödemeyecekleri bildirildi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, bugüne kadar konut sahiplerinden otopark ücreti alınmadığı gibi, aynı uygulamanın önümüzdeki günlerde de devam edeceği kaydedildi.

  Konut sahiplerinin gece yaptıkları parklardan dolayı herhangi bir borcun ve ücret ödemenin söz konusu olmadığı bildirilen açıklamada, vatandaşların herhangi bir belge, resmi evrak getirmesine gerek olmadığı ve konut sahiplerinin beyanının esas alındığı dile getirildi.

  Yaklaşık bir yıldır uygulamaya konan elektronik sistemden alınan park bilgilerinin, karşılaştırmalı bir şekilde incelendiği ifade edilen açıklamada, İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret AŞ'nin (İspark) internet sitesindeki borç sorgulama yerinde vatandaşların karşısına çıkan borç miktarının da incelemenin ardından yeniden yapılandırılacağı belirtildi.

  Gece otomobilini konutunun önüne park ettiği halde borçlandırıldığını belirten vatandaşların, yazılı olarak başvuru yapmaları durumunda gerekli incelemelerin yapılacağı vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:
  “Vatandaşlarımıza en kısa sürede cevap verilecek. Evinin önüne park eden, ancak borçlu görünen ev sahiplerinden herhangi bir ücret almak söz konusu değildir. Aynı durum esnaf için de geçerlidir. Esnafın da borcu yeniden yapılandırılmakta ve daha önce ödemelerini düzenli olarak yapanlardan yeni bir ücret talebi olmayacaktır.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı