GeriGündem İBB'den itfaiye hizmet alım ihalesi açıklaması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İBB'den itfaiye hizmet alım ihalesi açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2010 yılına ilişkin itfaiye hizmet alımı ihalesini Lapis-Makro İş Ortaklığı kazandığı için 2010'dan itibaren bu ortaklığın personelinin çalıştırılacağını bildirdi.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Belediyenin, 2005'den itibaren itfaiye hizmet alımı yaptığı hatırlatılarak, 2010 yılına kadar itfaiye hizmet alım ihalesini BİMTAŞ aldığı için bugüne kadar bu kapsamda alınan personelin çalıştırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, “BİMTAŞ ile 8 firmanın katıldığı 2010 yılına ilişkin itfaiye hizmet alımı ihalesini, Lapis-Makro İş Ortaklığı kazandığından 2010 yılı itfaiye hizmeti için bu ortaklığın personeli çalıştırılacaktır” denildi.

BİMTAŞ'ın 2009 yılı ihalesi çerçevesinde çalışan 898 itfaiye personelinin, yasal hakları ve varsa kullanılmayan izin haklarının ödeneceği vurgulanan açıklamada, aynı kişilerin, ihale şartname ve sözleşmesine uygun olarak yeni şirket tarafından çalıştırılmasında da bir engel bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada, iddia edildiği gibi itfaiyecilerin işten çıkarılmasının söz konusu olmadığı ifade edilerek, “İstanbul'da İtfaiye olaylarına müdahalede bir sorun yaşanmamıştır. Eylem yapan personel, mesai harici eylemlere katılmıştır” ifadesine yer verildi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle