Gündem Haberleri

  İBB Başkanı Topbaş'tan adaylık sinyali

  Sinan BİLGİLİ/İSTANBUL, (DHA)
  19.09.2013 - 19:10 | Son Güncelleme:

  İBB Başkanı Topbaş Beykoz’da toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Topbaş konuşması sırasında bol bol adaylık sinyali verdi. Topbaş, kamyoncuların hafriyat döküm alanlarının kapatıldığı gerekçesiyle yapılan eyleme de değindi.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz’ a yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtımı ile temel atma ve toplu açılış törenine katıldı. Beykoz Meydanı’nda yapılan törene Topbaş’ın yanı sıra Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile bazı AKP’li vekiller ile vatandaşlar katıldı.

  BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANINA "2B" PROTESTOSU


  Topbaş’tan önce sahneye çıkan Çelikbilek, Niyazi Suiçmez isimli bir vatandaş tarafından protesto edildi. Ön yüzünde "Şehit Dedemin Kanını Bana Satamazsınız" arka yüzünde de "2 B’ye ölüm keneye çözüm" yazılı pankart açan Suiçmez’e başkan Çelikbilek "Biraz sonra onu anlatacağım. Şöyle yapalım hacı abi onu indir yorulma anlatacağım sana. Yorulma demek için söylüyorum. Sen üzülme" diye yanıt verdi. Bunun üzerine korumalar Suiçmez’in elindeki pankartı alarak uzaklaştırdı. Çelikbilek kürsüde konu ile ilgili yaptığı açıklamada "2B’yi milletin gündemine AK Parti getirdi. Ve biz çözeceğiz. Kimse bunu çözmez. Bunu bileceksiniz. Bu konuda birileri yanılıyor. Bizim çözemediğimiz hiçbir işi kimse çözemez. 2B’de Beykoz’da kimseye ekmek çıkmaz. Hiç boşuna heveslenmesinler. AK Parti asla kendi yurttaşını zora sokmaz. Diğer mahallelerde fiyatlar konusunda uygunluk olmadığını ben kendim ifade ettim. Hiçbirinizin hiçbir hak kaybına uğraması söz konusu olmaksızın onları alacağız. Ve size ananızın ak sütü gibi alabileceğiniz makul fiyatlarla vereceğiz" diye konuştu. Çelikbilek’in bu konuşması vatandaşlar tarafından alkışlandı.

  TOPBAŞ’TAN ADAYLIK SİNYALİ


  Çelikbilek’ten sonra sahneye çıkan İBB Başkanı Topbaş, törene katılanlardan izin isteyerek ceketini çıkardı. Topbaş daha sonra "Sevdamız çok. Daha birçok iş yapacağız. Ve yine inşallah beraberiz" diye adaylık sinyali verdi.

  "İNŞALLAH YENİ DÖKÜM ALANLARI GELMEK SURETİYLE BU SIKINTI YAŞANMAYACAK"

  Topbaş, kamyoncuların hafriyat döküm alanlarının kapatılığı gerekçesiyle yapılan eyleme de değindi. İstanbul’un büyük bir değişim ve dönüşüm içerisindeki olduğunu belirten Topbaş, "İstanbul’da hafriyat alanları sıkıntısı çekilmekti. Bugün Anadolu yakasındaki döküm alanlarının kapasitesinin yeterli olmaması nedeniyle hafriyat kamyoncuları ve onların bağlı oldukları oda tabii ki bir sıkıntı sebebiyle Gebze’den başka bu tarafta döküm alanı yok. Veya Avrupa yakasına geçecekler, uzun ve sıkıntılı bir yolculuk. Doğru.. Çözüm gerekli. Konu bize intikal etti. Sayın Veysel Eroğlu bakanımızla görüştüm talimatını verdi ve sorun bitti. İnşallah yeni döküm alanları gelmek suretiyle bu sıkıntı yaşanmayacak. Bugün İstanbul’da bir trafik sıkıntısı bu saatlerde oluştu. İnşallah bunun tekrarı olmaz. Burada özellikle hafriyat işi yapan bu işletmelerin hassasiyetini rica ediyorum" dedi.

  "1 GRAM ATIK SU İSTANBUL BOĞAZI’NA GİRMEYECEK"

  İstanbul genelinde yapılan yatırımlara da değinen Topbaş, 30 kilometre uzunluğundaki sahil bandında bulunan ev ve iş yerlerinin atıklarının kendilerinden önceki dönemler de İstanbul’a döküldüğünü belirtirek " Yıllarca böyle geçti. Bizler boru itme metoduyla bütün sahillerin tamamını kollektere almak kaydıyla denize atılan suların önüne geçmeye çalıştık. Birkaç nokta var. İhalelerinden dolayı sıkıntı olan. Müteahhitlerinden dolayı sıkıntı olan noktalar var. Onlar da devam ediyor.Yakın bir tarihte 1 gram atık su İstanbul Boğazı’na girmeyecek. Tertemiz deniz haline gelecek. Hem balık hem de insanlarımızın istifade ettiği güzellik burada yaşanacak" şeklinde konuştu.

  "İNŞALLAH BİZ DE HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ"

  Topbaş, 2B çalışmalarının da devam ettiğini belirterek "Sayın başkanımızla birlikte maliye ve şehircilik bakanımızla birlikte Ankara’da toplantı yaptık. Üzerinde görüşmeler gerçekleşti. Vatandaşımızın maddi imkanlarını gözden geçirdik. Sayın başbakanımıza da arz ettik. Biz insanımızın geçmişteki bu yerleşim alanını o zamanki düzensiz yerleşimden kaynaklanan problemlerini çözmek zorundayız. "Bunu ancak siz çözersiniz. Talimatınız olursa gereğini yapacağız" dedik. Ve şu anda bu çalışmalar devam etmekte. Siyaset iki şey için olur. Ya idealiniz vardır ya da menfaatiniz. Bizim bir idealimiz var. Arzumuz bu ülkenin hak ettiği yere gelmesi. Allah nasip ederse inşallah önümüzdeki yerel seçimler ve arkasındaki süreç içinde hep beraber İstanbul’da güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

  Topbaş daha sonra açılışların yapılmas için protokolü sahneye davet etti. Bu sırada bir kadın Topbaş’a üzüm ikram etti. Kadınla bir süre konuşan Topbaş "Hizmet etmeye devam et. Baklava da yapacağım diyor" dedi. İnşallah biz de hizmete devam edeceğiz" dedi.Daha sonra kurdele kesilerek açılışlar yapıldı.

  Tören alanından ayrılan Topbaş’a çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi. Vatandaşlar Topbaş’a sıkıntılarının yazılı olduğu kağıtlar uzattı. Bir kadın da çocuğu için acil ilaç alınması gerektiğini söyleyerek reçeteyi Topbaş’a uzattı. Topbaş da reçeteyi danışmanlarına vererek gereğinin yapılmasını istedi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı