GeriGündem Hyundai'nin Yalova'ya fabrika kurmasına destek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hyundai'nin Yalova'ya fabrika kurmasına destek

Kore Cumhuriyeti (Güney Kore) milletvekili ve Kore-Türk Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Shim Jae Duck, Hyundai otomotiv fabrikasının Yalova'ya kurulmasına destek verdi.

Duck, Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu'nu ziyaretinde, Yalova'nın kardeş şehri Suwon'un 2 dönem belediye başkanlığını yaptığını anımsatarak, kendini Yalovalı olarak gördüğünü söyledi.
Hyundai'nin yatırımının Türkiye'ye ve özellikle Yalova'ya gelmesi için elinden geleni yapacağını ifade eden Duck, Hyundai gibi global bir şirketin kente yatırım yapması için tüm Yalova halkının birlik olup, çalışması gerektiğini vurguladı.

Duck, kentteki termal ve golf turizmi olanaklarını da inceleyeceğini kaydederek, “Tüm projelerde Yalova'nın arkasındayız” dedi. Kore için savaşan herkese teşekkür eden Duck, “Sizin akıttığınız kanlar sayesinde Kore bugüne gelebildi” ifadesine yer verdi.

Barbaros Binicioğlu da Duck'un verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yalova halkı olarak poreye sahip çıktıklarını somut olarak göstermeleri gerektiğini söyledi. Ziyarette, Binicioğlu tarafından Duck'a çeşitli hediyeler verildi, Kore gazileriyle hatıra fotoğrafı çektirildi. Duck, daha sonra, Yalova Deprem Anıtı'nı ziyaret etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle