Gündem Haberleri

  HypoVereinsBank'tan KOBİ'lere ödül

  A.A.
  06.07.2007 - 11:36 | Son Güncelleme:

  Yapı ve Kredi Bankası'nın İtalyan ortağı UniCredit bünyesindeki Alman HypoVereinsBank, başarılı KOBİ'leri ödüllendirdi.

  Bankanın, Orta ve Doğu Avrupa'da etkili KOBİ'leri desteklemek amacıyla düzenlediği MOE (Mittel und Ost Europa-Orta ve Doğu Avrupa) ödül töreni, bu yıl İstanbul'da gerçekleştirildi.

  Ödül töreninde konuşan Yapı Kredi Kurumsal Bankacılık Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Hamit Aydoğan, her yıl farklı bir Avrupa şehrinde gerçekleştirilen etkinliğin, 2005 yılında Varşova ve 2006 yılında Viyana'da yapıldıktan sonra bu yıl da İstanbul'da gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

  3 bin şube ve 24 milyon müşterisiyle Orta ve Doğu Avrupa'da geniş hizmet ağına sahip olan Unicredit Grubunun, bu bölgede faaliyet gösteren şirketler için en uygun finansal ortak konumunda olduğunu ifade eden Aydoğan, Bank Capatalia entegrasyonunun ardından Avrupa'nın en büyük ikinci bankası konumuna gelen Unicredit'in, Avrupa bankacılık piyasasının güçlemesine liderlik etmeyi hedeflediğini söyledi.

  Türkiye'nin bu amaç içinde yerinin ve öneminin büyük olduğunu dile getiren Aydoğan, “Bu nedenle, Orta ve Doğu Avrupa Ödülleri, Avrupalı bir finansal kurum olarak grubumuzun, bu bölgeye ve bölgede faaliyet gösteren küçük orta işletmelere verdiği önem ve önceliği göstermektedir. Bu noktada, Avrupa'da KOBİ tanımının Türkiye'deki ticari ve kurumsal müşteri düzeyini ifade ettiğini belirtmek isterim” diye konuştu.

  İLK KEZ BİR TÜRK FİRMA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

  Konuşmaların ardından ödüllerin dağıtıldığı törende, 2007 MOE birincilik ödülüne Alman işitme cihazı üreticisi Geers Hörakustik şirketi layık görüldü.
  Avusturya'dan SW Umwelttechnik AG ikincilik ödülünü kazanırken, Alman Deutsche Amphibolin-Werke üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

  Bu yıl ayrıca ilk kez bir Türk firma da ödüle layık görüldü. Bursa'daki fabrikalarında saç işleme makineleri üretimi yapan ve yüzde 20'sinden fazlası Doğu Avrupa ülkelerine olmak üzere dünyanın birçok bölgesine ihracat gerçekleştiren Ermaksan Makina AŞ de yarışmanın özel ödülünü almaya hak kazandı.
  HypoVereinsBank'ın Alman KOBİ dergisi Impulse işbirliği ile dört yıldır düzenlediği MOE Ödülleri, Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki ticaret fırsatını en iyi değerlendiren küçük ve orta ölçekli firmaları teşvik etmeyi amaçlıyor. MOE Ödülleri, her yıl ödüllerin amacıyla paralellik gösteren önemli bir şehirde verilirken, törenin bu yıl İstanbul'da yapılmasına karar verilmesinde, Türkiye'nin Avrupa pazarının yükselen değeri olması ve Türk şirketlerinin Orta ve Doğu Avrupa'da giderek daha aktif bir şekilde yer alması gibi faktörlerin rol oynadığı belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı