Gündem Haberleri

  Huzurevi sakinleri ‘kefen parası’ bağışlıyor

  Haldun AKYÜZ/AKHİSAR (Manisa) (DHA)
  09.07.2007 - 11:20 | Son Güncelleme:

  MANİSA'nın Akhisar İlçesi'nde, huzurevi sakinleri, ek binanın tamamlanması için ‘kefen parası’ diye biriktirdikleri paraları bağışlama yarışına girdi.

  Huzurevi ek binası için 10 gün önce 8 bin YTL'lik hesabından 6 bin YTL'sini bağışlayan 92 yaşındaki Fatma Gürdür'den sonra, 1.5 yıl önce eşiyle huzurevinde kalmaya başlayan, bir yıl önce de eşini kaybeden 77 yaşındaki İbrahim Şipka hayvancılık yaptığı yıllarda süt satarak biriktirdiği 1100 YTL'yi ek binanın yapımını üstlenen Hisar Yardımlaşma Derneği yöneticilerine teslim etti. Bunu öğrenen Fatma Gürdür, bakıcılarının kolları arasında Müdür Ali Dursun'nun odasına gelip, ilk bağıştan hesabında kalan 2 bin YTL'yi de Dernek Başkanı Recep İşçi'ye teslim etti.

  Huzur evi sakinlerinin her gün, ek binanın yapımını pencerelerden seyrettiklerini söyleyen Müdür Ali Dursun, “Tesisin yapımı hızla sürüyor. Benim büyük huzur duyduğum şey, huzurevinde kalan yaşlılarımızın, ‘Ben nasıl olsa rahatım. Burada kalıyorum’ dememeleri. Ellerindeki, belki ‘kefen parası’ diye bir kenarda tuttukları paraları seve seve veriyorlar. Bu paralar çok büyük meblağlar değil, inşaatı bitirecek paralar değil ama o kadar anlamlı ve hayırlı ki duygulanmamak mümkün değil” dedi.

  Bulgaristan göçmeni olduğunu ve uzun yıllar hayvancılık yaptığını anlatan İbrahim Şipka da heyecanını dile getirdi. Oğlu Bahtiyar'ı 27 yaşında kaybettiğini, bir yıl önce de eşini toprağa verdiğini anlatan Şipka, “İki kızımdan biri Fethiye, diğeri Bandırma'da evli. Süt satarak kazandığım ve biriktirdiğim paralardan ancak bu kadar elimde kaldı. Hepsini yeni yapılan ek bina için hercanması amacıyla teslim ediyorum. Bizler burada rahatız ama bizden sonra gelecek yaşlılarımızın da huzur içinde yaşamalarını arzu ediyorum” dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı