Gündem Haberleri

  Husumetli aileler arasında çatışma: 5 yaralı

  Nezir GÜNEŞ-İbrahim AYDOĞAN/KIZILTEPE (Mardin), (DHA)
  30.08.2012 - 18:15 | Son Güncelleme:

  MARDİN’in Kızıltepe İlçesi merkezinde bugün birbirlerine akraba Bayram ve Sağman ailelerine mensup kişiler arasında 10 yıl öncesine dayanan husumet nedeniyle çıkan, satır, sopa ve tabancaların kullanıldığı kavgada 3’ü ağır, 5 kişi yaralandı.

  Olay, bugün Kızıltepe’nin en işlek yeri olan Özgürlük Meydanı’ndaki Barış Parkı’nda meydana geldi. Sapanca Köyü’nde yaşayan Bayram ve Kilimli Köyü’nde yaşayan Sağman ailesine mensup kişiler arasında, 10 yıl öncesinden başlayan bir husumet nedeniyle kavga çıktı. Sopa, satır ve tabancaların kullanıldığı kavgada, Selahattin Bayram, Sabri Bayram, Zeki Bayram ve Fatih Sağman ile olayla ilgisi bulunmayan Fırat Tarı adlı engelli yaralandı.

  Özgürlük Meydanı’nın trafiğe kapalı olması nedeniyle, ambulanslar Barış Parkı’na giremedi. Çevredekiler, kanlar içinde yerde yatan yaralıları karga tulumba taşıyarak 200 metre uzaklıktaki Dört Yol mevkiinde bekleyen ambulanslara taşıdı. Kızıltepe Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürülen yaralıların yakınları, akrabalarıyla ilgilenmeleri için doktor, hemşire ve sağlık personeliyle tartıştı. Kado adlı engelli ise kavgada yaralanan engelle arkadaşı Fırat Tarı için uzun süre gözyaşı döktü.

  Barış Parkı’ndaki olayda mermilerin isabet ettiği işyeri sahipleri, ailelerden davacı olacaklarını söyledi. Çatışma sonrası olay yerinde sıkı güvenlik önlemi alan polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı