Gündem Haberleri

  Hüsnü Mübarek'in İsviçre'deki banka hesapları donduruldu

  AA
  25.07.2012 - 11:17 | Son Güncelleme:

  Eski Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ve diğer devrik yöneticilerin İsviçre bankalarında bulunan paralarının 292 milyon dolarlık bölümü daha donduruldu.

  Yurt Dışına Kaçırılan Mısır Mallarını Geri Alma Yargı Komisyonu, Hüsnü Mübarek ve eski rejim döneminde öne çıkan isimlerin İsviçre bankalarında bulunan 705 milyon dolar tutarındaki hesaplarının dondurulduğunu duyurdu.

  Komisyon, İsviçre'deki hesapların 413 milyon dolarının daha önce, 292 milyon doların da dün itibariyle dondurulduğunu bildirdi.

  Komisyon Başkanı Müsteşar Asım el-Cevheri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 705 milyon doların Mübarek, oğulları ve dönemin önemli isimlerinin hesaplarının titiz bir şekilde takip edilmesi ve etkin bir soruşturma yürütülmesi sonucu dondurulduğunu ifade etti.

  Cevheri, "Hesapların dondurulma kararı, komisyonun, paraların Mısır hazinesine ait olduğunu kanıtlayan bilgileri İsviçre'ye göndermesi sonrasında alındı. Komisyon yasal olamayan yollarla yurt dışına kaçırılan malları geri almak için soruşturmalarına devam ediyor" dedi.

  Asım Cevheri ayrıca, Komisyon'nun İspanya, Güney Kıbrıs ve Maldiv Adaları gibi bazı Avrupa ülkelerinde de Mısır hazinesine ait hesapları araştıracağını kaydetti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı