Gündem Haberleri

  Hüsne Aslan, Osmaniye’de gözyaşlarıyla toprağa verildi

  İbrahim EMÜL- Akif ÖZDEMİR/OSMANİYE (DHA)
  20.02.2015 - 13:44 | Son Güncelleme:

  Antalya’da marangozda çalışan 29 yaşındaki Şahin K.'nın otomobille üzerinden geçerek öldürdüğü iddia edilen 23 yaşındaki Hüsne Aslan’ın cenazesi, memleketi Osmaniye’de gözyaşları ile toprağa verildi. Hüsne Aslan’ın ölümünden önce Twitter hesabından kadına yönelik şiddeti protesto eden paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı.

  Bir avukatlık bürosunda sekreterlik yapan Hüsne Aslan’ın cenazesi, otopsinin ardından teslim edilen yakınları tarafından alınarak memleketi Osmaniye’ye götürüldü. Genç kızın cenazesi ilk olarak merkeze bağlı Gökçedam Köyü’ndeki baba ocağına getirildi. Cenazenin eve gelmesiyle Hüsne Aslan’ın annesi Şerif ile kardeşleri sinir krizi geçirip gözyaşına boğuldu.

  BABASININ YANINA DEFNEDİLDİ

  Helallik alındıktan sonra genç kızın cenazesi Emite Camii’ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından Hüsne Aslan’ın cenazesi köy mezarlığında 17 yıl önce ölen babası Celal’ın yanında gözyaşları arasında toprağa verildi.

  Özge’nin yakınları ve tanıyanlar olayın oluş şeklini anlamakta güçlük çektiklerini, katil zanlısının sevgilisi olduğunu sanmadıklarını belirtti.

  Hüsne Aslan, Osmaniye’de gözyaşlarıyla toprağa verildi

  ''KARDEŞ GİBİ YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ''

  Öte yandan genç kızın sosyal paylaşım sitesi Twitter’deki kapak fotoğrafı dikkat çekti. Siyah bir zemin üzerinde kırmızı bir elin bulunduğu ve 'Kadına şiddete hayır' yazılı fotoğrafı kapak fotoğrafı yapan Aslan’ın attığı en son tweet ise ’kardeşlik’le ilgili olmuş.

  Genç kız, 24 Kasım’daki tweetinde, dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle tanınan Amerikalı Dr. Martin Martin Luther King’in ''Birlikte kardeş gibi yaşamayı öğrenmeliyiz, yoksa birlikte aptal gibi öleceğiz'' gibi sözünü paylaşmış.

  Hüsne Aslan, Osmaniye’de gözyaşlarıyla toprağa verildi  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı