Gündem Haberleri

  Hürriyet'e saldırı Meclis gündeminde

  DHA
  08.09.2015 - 12:04 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Medya Komisyonu üyesi Eren Erdem, Hürriyet Gazetesi’nin İstanbul Bağcılar’daki merkezine düzenlenen saldırıya ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle, TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sundu. Erdem önergesinde, "binanın camlarının ve kapılarının kırılmasına ve tehditkar sloganlar atılmasına rağmen neden hiç kimse gözaltına alınmamıştır" diye sordu.

  Erdem, "Hürriyet’e yapılan provokatif baskın sonucu, flamaların yakılmasına, binanın camlarının ve kapılarının kırılmasına ve tehditkar sloganlar atılmasına rağmen neden hiç kimse gözaltına alınmamıştır? Saldırganların polis megafonunu kullanarak eylemi organize ettiği iddiası doğru mudur?" diye sordu.

  Hürriyete saldırı Meclis gündeminde
  HÜRRİYET’E SALDIRI DIŞ BASINDA


  CHP Milletvekili Eren Erdem’in TBMM Başkanlığı’na konu ile ilgili sunduğu soru önergesi, şöyle:

  "Sosyal medyada yer alan haberlere göre, okuyuculardan gelen şikayetler üzerine, İstanbul ve Türkiye’nin bazı noktalarında Türk Telekom tarafından cumhuriyet.com.tr’ye erişimin engellendiği anlaşılmıştır. Benzer şekilde, dün AKP’li bir milletvekilinin de bulunduğu bir grup, Hürriyet Gazetesi’nin binasını basıp, önünde ateş yakıp, binanın kapılarını ve camlarını kırmıştır. Bu çerçeveden hareketle; Cumhuriyet’in internet medyasına erişimin engellenmesinin nedeni Tayyip Erdoğan’ın şehit haberleri üzerine ’400 vekil olsaydı bunları yaşamazdık’ videonun paylaşımı mıdır? Cumhuriyet ve Hürriyet’e yapılan haber nedeniyle herhangi bir polis operasyonu düzenlenecek midir? Hürriyet’e yapılan provokatif baskın sonucu, flamaların yakılmasına, binanın camlarının ve kapılarının kırılmasına ve tehditkar sloganlar atılmasına rağmen neden hiç kimse gözaltına alınmamıştır? Saldırganların polis megafonunu kullanarak eylemi organize ettiği iddiası doğru mudur? Havuz medyasına bir protesto girişimi olsaydı, polislerin tavrı aynı mı olurdu? Ak trollerin sosyal medyadan medya sahiplerine ve basın emekçilerine yönelik açık tehdit ve hakaretlerine ilişkin herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır? Gazete binalarına koruma verilecek midir? Erişime engellenmek istenen kaç haber sitesi vardır? Kapatılan sitelerin ardından, basın özgürlüğünün teminatı havuz medyası mı olacaktır?"


  Etiketler: meclis , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı