Gündem Haberleri

  Hürriyet'e mektuplar

  Hürriyet Haber
  19.11.2001 - 02:09 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin ilk mankeninin ölümü

  16 Kasım 2001 tarihinde gazetenizde ‘‘Türkiye'nin ilk mankeni ‘Modern Sindrella' öldü’’ haberinizde bazı hatalar var.

  Rahmetli Semra Karatosun sefalet içinde değildi. Kocası Sabahattin Karatosun tarafından evden atılmamıştı. 1979 yılında babamızdan boşandığından Kartal ismini kullanıyordu. 10 Kasım’da Turgut Reis'teki evinde aniden rahatsızlanarak, Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve kalp yetmezliğinden öldü.

  Kızları: Yonca Schaette ve Itır Tamer Eşi: Sabahattin Karatosun

  Suçlu şoför değil patlayan lastik

  29
  Ekim tarihli gazetenizde yer alan ‘‘Kazaya Türk Şoför Neden Oldu’’ başlıklı haberiniz beni üzdü. Çünkü yazının içeriğinde de görüldüğü gibi, olayın Türklükle, Almanlıkla bir ilgisi yok. Olay, lastik patlamasından kaynaklanıyor. Millete de, vefat etmiş şoföre de haksızlık etmeyelim.

  Osman ÇELİKER

  Sabiha Gökçen Havaalanı görevlileri

  DEPECHE
  Mode'la ilgili haberde, Sabiha Gökçen Havaalanı özel güvenliğinin, gazetecileri kaba kuvvet kullanarak engellediği yazıldı. Özel güvenliğimizin, genel kurallar dışında gazetecilerin çalışmalarının engellenmesi gibi bir oluşum içerisinde hiçbir zaman olmayacağının bilinmesini isterim.

  Rauf GERZ

  Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı


  Yazarlarınızın e-mail adresleri

  AMERİKA'daki gazetelerde köşe yazarları, kendi e-mail adresleri ile bazen röportaj yaptıkları kişilerin e-mail adreslerini de belirtirler. Böylece okuyucuya kendi görüşlerini belirtme imkánı verilmiş olur. Hürriyet de okurlarını bu imkándan yararlandırmalı.

  Larry GERMI MIAMI, FLORIDA

  EDİTÖRÜN NOTU:

  Tüm yazar ve muhabirlerimizin e-mail adresleri var.

  Bu adresler, isimlerin baş harfi ve soyadı şeklinde formüle edildi.

  Örneğin, başyazarımız Oktay Ekşi'nin e-mail adresi şöyle:

  oeksi@hurriyet.com.tr


  Babamın adı yanlış yazılmış

  28
  Ekim tarihli gazetenizde çıkan Mersin Asri Mezarlığı ile ilgili ‘‘Medeniyetler Barışı’’ başlıklı yazınızı zevkle okuduk. Haberde dedem Sinyor Edoardo Bertamini'nin de adı geçiyor. Ancak isim, Bertrami olarak yanlış kullanılmış. 1968 yılında Türk Mezarlığı'na defnedilen dedem Bertamini bu konunun başlamasına neden olan ilk kişidir.

  Bertamini Ailesi adına Ece TOPRAK

  OKURLARDAN KISA KISA

  TAYFUN C.
  Gençler adına sizden, bilgisayar ve cep telefonu ile ilgili yenilikleri, eğitici, ögretici konuları işleyen bir köşe açmanızı istiyoruz.

  ZEKİ KAYA 26 Ekim tarihli gazetede yer alan Sibel Can haberindeki sözler, bence aileye hitap eden bir gazeteye yakışmadı.

  KAYA GÜLAÇTI Küçükarmutlu'daki polis baskınıyla ilgili haberiniz, tek taraflı yazılmıştı. Daha tarafsız bir gözle kaleme alınmalıydı.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı