Gündem Haberleri

  Hürriyet'e mektuplar

  Hürriyet Haber
  12.11.2001 - 01:59 | Son Güncelleme:

  ‘Lasciatemi cantare’ Toto Cutugno'nun

  20 Ekim 2001 tarihli Hürriyet'te ‘‘Adriano Celentano'nun meşhur şarkısı ‘Le chante mi cantare'...’’ denilmektedir. Şarkının adı elbette yanlıştır. Çünkü söz konusu şarkının asıl adı ‘‘L'Italiano’’dur. ‘‘Lasciatemi cantare’’, bu şarkının adı değil, nakaratının bir bölümüdür. Ayrıca, nakaratın yazılışı, geçen hafta düzelttiğiniz gibi ‘‘lasciate mi’’ değil, ‘‘lasciatemi’’ şeklindedir. Yani ‘‘lasciatemi’’ tek kelimedir. Ayrıca bu şarkının yaratıcısı Adriano Celentano değil, Toto Cutugno’dur. Toto Cutugno bu şarkısıyla 1983 yılında San Remo'da ancak altıncı olmuş, fakat şarkı piyasada büyük bir popülerliğe ulaşmıştır.

  Metin SUSAN / İzmir

  İnönü'nün yalısı

  Bir süredir gazetenizde sürdürdüğünüz Erdal-Sevinç İnönü'yü hedef alan yazılarınızı hayret ve ibretle izlemekteyiz. Bu haberlerin, Türkiye'de önemli bir göreve soyunan bir siyasi parti hareketini yaralamayı amaçladığı hemen fark ediliyor.

  Av. Özgül Beyazıt KIVANÇ

  EDİTÖRÜN NOTU:

  Yayınladığımız haberlerin, İnönü'nün kuracağı partiyle hiçbir ilgisi yok. Sayın İnönü de, haberlerin doğru olduğunu bizzat açıkladı.


  ABD'ye göçmen değil mülteci alımı durdu

  ABD'ye göçmen alınmayacağı yolundaki haberinizde, bir tercüme hatası oldu. ABD, yasal olarak göçmen (immigrant) almaya devam ediyor, mülteci alımını (refugee) durdurdu.

  Emre ÖZKAN / Virginia-ABD

  Tecavüze uğrayan kadın ve fotoğrafı

  7 Kasım tarihli ‘‘Tecavüzcü polise 26 yıl hapis talebi’’ başlıklı haberde, tecavüze uğrayan kişinin fotoğrafını basıp da adını L.B. olarak yazmak doğru mu? Madem onu korumak için adı açıkça yazılmıyor. Ya fotoğraf?.. Saygılarımla

  Serdar YÜKSEL

  OKURLARDAN KISA KISA

  TİMUR ARABALI Ladin'le BİM arasında kurduğunuz bağlantı, bence hiç doğru değil. Güvenerek okuduğum Hürriyet, daha hassas olmalı.

  HATİP ALPÖZ Spor sayfanızda, Galatasaray haberlerine çok yer ayırırken, Fenerbahçe ile ilgili haberlere hiç yer vermiyorsunuz.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı