Gündem Haberleri

  Hürriyet'e çirkin saldırı: 6 kişiye gözaltı

  Hürriyet Haber
  09.09.2015 - 15:56 | Son Güncelleme:

  Hürriyet Gazetesi binasına pazar gecesi ve dün gece düzenlenen saldırılarla ilgili 6 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Ayrıca İstanbul Valiliği, dün gerçekleşen yürüyüş ve protestolarda 'mala zarar verme' gerekçesiyle 93 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

  Edinilen bilgiye göre, Hürriyet Gazetesi'ne 48 saat içinde düzenlenen iki saldırıyla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

  İstanbul Valiliği de dün gece kent genelinde yaşanan yürüyüş ve protestolarla ilgili 93 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

  Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

  "CAN KAYBI VE CİDDİ YARALANMA OLMAMIŞTIR"
  Valilikten yapılan açıklama şöyle:

  "Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen terör olayları ile ilgili olarak ilimizde de Salı günü bir takım yürüyüş ve protesto eylemleri gerçekleştirilmiştir. Terör eylemlerine tepki anlamında yapılan yürüyüşler genellikle sağduyu içerisinde ve sorunsuz olarak tamamlanmıştır. Ancak bazı ilçelerimizde parti binaları, basın kuruluşları ile iş yerlerine ızrar meydana gelmiş, olaylar esnasında herhangi bir can kaybı ve ciddi yaralanma olmamıştır."

  93 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
  "Mala zarar verme olayları ile ilgili suç işledikleri tespit edilen 93 kişi gerekli adli işlemlerin yapılması için gözaltına alınmıştır.

  İl genelinde alınan üst düzey güvenlik tedbirleri kararlı ve dikkatli bir şekilde uygulanmaya devam edilecek olup, vatandaşlarımızdan kendilerini sokağa çekmeye yönelik provokasyonlara itibar etmemelerini sağduyulu davranmalarını ve güvenlik güçlerimize yardımcı olmalarını bekliyoruz."

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı