Gündem Haberleri

  Hürriyet konuşuldu

  Hürriyet Haber
  19.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye siyasi tansiyonun en yüksek olduğu gün, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun özel açıklamasını Hürriyet Gazetesi'nden okudu.

  TBMM, Hürriyet'in manşetindeki Kıvrıkoğlu'nun uyarısıyla son dönemdeki ‘en sıcak gün’ünü yaşarken, TV ve radyolar da aynı haberi gün boyu yayınladılar.

  Hürriyet Ankara Temsilcisi Sedat Ergin'in yaptığı mülakat, Hürriyet'in taşra baskılarından alınarak bir çok gazete ve televizyondan verildi.

  Posta ve Cumhuriyet gazeteleri haberi Hürriyet'e atfen verirken, bazı gazete ve televizyonlar hiç bir kaynak göstermeden aktardılar. Komplekssiz gazetecilik örneği veren Posta ve Cumhuriyet gazeteleri basın meslek ilkelerinin, ‘‘Kaynak gösterme’’ kuralına güzel bir örnek oluşturdular. Diğer kuruluşlar ise basının en temel ahlak ilkelerinden birisi olan, ‘‘Bir basın organının özel çabalarla gerçekleştirdiği bir ürün, bir başka basın organı tarafından kendi ürünüymüş gibi kamuoyuna sunulamaz. Ajanslardan alınan özel ürünlerin de kaynağının belirtilmesine özen gösterilir’’ ilkesini açıkça çiğnediler.

  Kanal 6 Ankara Temsilcisi Baki Özilhan, Meclis'e giden Hürriyet'in Ankara Temsilcisi Sedat Ergin ile dün yaptığı canlı yayında sorularına, Hürriyet Gazetesi'nden, ‘‘Basının amiral gemisi’’ diye söz ederek başladı.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı