Gündem Haberleri

  Hürriyet Gazetesi 60. yılını İzmir'de kutladı

  (a.a.)
  26.05.2008 - 22:20 | Son Güncelleme:

  Türk basının öncü kuruluşlarından Hürriyet Gazetesinin 60. yıl dönümü İzmir'de verilen kokteylle kutlandı.

  İzmir Sanat bahçesindeki kokteyle, İzmir Vali Yardımcısı Halis Peker, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Emniyet Müdürü Halil Çapkın'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

  Hürriyet Gazetesi Bölgeler Yayın Yönetmeni Nejat Seçen, bölge yayıncılığının temellerinin Erol Simavi döneminde İzmir'de atıldığını dile getirdi.

  Bölge yayıncılığına; İzmir'in güzel yanlarını duyurmak, İzmirliyi korumak ve kollamak, başarıları alkışlamak, heyecanları paylaşmak, dostluğun ne anlama geldiğini anlatmak ve İzmir konusunda taraf olmak ilkeleriyle başladıklarını anlatan Seçen, “Bugün de değişen hiç bir şey yok. Kent düzeni, insan olgusu, insanların başarılarının alkışlanması bizim en önemli yayın politikalarımızdandır” dedi.

  Hürriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Hakan Tartan, Türkiye'nin hürriyetlerin uzun uzadıya konuşulduğu bir 60 yılı geride bıraktığını kaydederek, “Bundan sonra da sanırım hep hürriyet konuşulacak. Kadının hürriyeti, gençlerin hürriyeti.... Öyle sanıyorum ki bu yaşantımız boyunca sürüp gidecek. Bu süreç içinde Hürriyet'in içinde oluşan bilgiler, sevgiler de yeni bir pencere aralayacak” şeklinde konuştu.

  Davetliler, Hürriyet'in kuruluşunun 60. yıl dönümü anısına hazırlanan pastayı kesti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı