Gündem Haberleri

  Hürriyet 63. yılını coşkuyla kutladı

  DHA
  03.05.2011 - 16:47 | Son Güncelleme:

  Hürriyet Gazetesi 63. yılını Hürriyet Medya Towers Eski Baskı Holü'nde gerçekleştirilen törenle kutladı. Törende "2010-2011 Yılının En İyileri" ödülleri sahiplerini bulurken 10, 15, 20, 25, 30, 35 yılını dolduran çalışanlara da plaket verildi.

  Hürriyet Gazetesi kuruluşunun 63’ncü yılını Hürriyet Medya Towers Eski Baskı Holü’ndeki etkinlikle kutladı. Hürriyet'in üst düzey yönetiminin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışındaki merkezlerinde çeşitli kademelerinde çalışan personelin de katıldığı gecenin sunuculuğunu, Hürriyet İnsan Kaynakları Genel Direktörü Sancak Basa yaptı. Törende, "2010-2011 Yılının En İyileri" ödülleri de sahiplerini buldu.   

  MUHTEŞEM GECEDEN FOTOĞRAFLAR 

  "BU YILLAR NASIL GEÇTİ FARKINDA OLAMADIM"

  AYDIN DOĞAN 63. YIL TÖRENİNDE KONUŞTU / WEB TV

  Gazete yönetimi ve çalışanların katıldığı törende konuşan Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, "Politikacıların en imrendiğim yanları önlerine ani mikrofon tutulunca mutlaka bir şey söylemeleri. Yarın da bir tören olacak. Yarın da 33 yıl bayrağını taşıdığımız bir gazeteyi başka arkadaşlarımıza devredeceğiz. Zannediyorum ki, yarın daha duygusal olacağım. Ama biraz önce baktım da, Hürriyet'i alışımdan bu yana da 17 yıl geçmiş. Bu yıllar nasıl geçti farkında olamadım. Bütün gazeteler güzel müesseselerdir. Her mesleğin kötüsü vardır ama bana göre, gazeteciler en az kötüsü olanlardır. Benim samimiyet kurduğum insanların çoğu gazetecilerdir.

  Yalnız bazı gazetecilerden sıkıntım var. Rahmetli Metin Toker "Bizden olmayan bizimkiler" derdi onlara. Bana göre bu mesleğin en kötüleri onlar" diye konuştu. 

  "İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ OLMADAN İLERİ DEMOKRASİDEN BAHSETMEK OKSİMORONLUK OLUR"

  VUSLAT DOĞAN SABANCI'NIN KONUŞMASI / WEB TV

  Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Türkiye'de çok güzel şeyler olduğunu ancak mesleki açıdan üzücü olaylarında yaşandığını hatırlatarak, "Ekonomik olarak Türkiye'nin gelişmesi hepimizi gururlandırıyor. Dünya'daki pek çok ülkeye parmak ısırtacak ilerlemeler gösteriyoruz. Ancak, özellikle mesleğimiz açısından üzücü olan gelişmeler de var. Basın özgürlüğü sıralamasında Türkiye, dünya sıralamasında 138'inci sıraya geriledi. Türkiye açısından üzüntü verici. Çünkü, ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü olmadan ileri demokrasiden bahsetmek oksimoronluk olur. Bir diğer ileri gitmeyen alan da, cinsiyet eşitliği. Maalesef kadın çalışma oranında Türkiye hala gelişmekte olan ülkelerin bile altında bir sırada. Bizim yüzde 38 kadın çalışanımız var. Son 10 yılda 10 puan arttırmış kadın çalışan oranını Hürriyet. Önümüzdeki 4 yılda yüzde 50 hedefini tutturmayı umuyoruz" şeklinde konuştu.

  "BUGÜN İLK DEFA HÜRRİYET, İPAD UYGULAMASINDA E-YILDIRIM BASKI YAPTI"

  Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, "Gazetemiz 63 yaşında, çalışanlarımız 36 yaşında, okurlarımız 40 yaşında, internet kullanıcılarımız 28 yaşında. Yani her yaş ortalaması var bizde. Günde 5 milyondan fazla kişiye ulaşıyoruz. Bu şu demek: Hürriyet 63 yıl önce olduğundan çok daha büyük, çok daha güçlü ve yaygın. Çok daha fazla çalışmalı, çok daha bu sorumluluğu hak etmeliyiz" dedi. Sabah saatlerinde Usame Bin Ladin'in öldürüldüğünü ve Hürriyet'in ipad gazetesinde manşet olarak verildiğini hatırlatan Vuslat Doğan Sabancı, "63 yıllık tarihine baktığımızda, Hürriyet'in ilkleri yaptığını görüyoruz. Bugün de Türk basın tarihinde önemli bir gün. İlk defa Hürriyet, ipad uygulamasında e-yıldırım baskı yaptı. Hürriyet, internet alanındaki uygulamalarında ciddi bir titizlik ve hızda ilerliyor" dedi. 

  "SİZDEN TEK BİR ŞEY RİCA EDİYORUM: NE OLUR YANINIZDAKİNE YARDIM EDİN"

  Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, "Ben geçen senekye baktığımda 4 tane başlık görüyorum. Siyaset-medya ilişkileri, devlet-medya ilişkileri, medya içindeki ilişkiler ve sivil toplum-medya ilişkileri biraz daha normalleşti. Bunda da, çalıştığımız grubun büyük katkısı oldu, diye düşünüyorum. Ama yine aynı 1 sene bana şunu öğretti: Uğraştığın krizler ne kadar büyük olursa olsun, yukarı değil, aşağı bakmakta yarar var. Çünkü en alttakiler o krizlerde daha çok eziliyor. Sizden tek bir şey rica ediyorum: Ne olur yanınızdakine yardım edin. O zaman fark yaratıyorsunuz ve kendinizi daha iyi hissediyorsunuz. O zaman hepimizin dayanışması da, dayanması da daha kolay oluyor" ifadelerini kullandı. 

  ENİS BERBEROĞLU VE HAKKI HASAN YILMAZ'IN KONUŞMASI /WEB TV

  "ÇOK ÖĞRETİCİ BİR SENEYDİ" 

  Hürriyet’in İcra Kurulu Başkanı Hakkı Hasan Yılmaz da kısa süre öncesine kadar Hürriyet’in kendisi için sadece her gün satın aldığı günlük gazetesi olduğunu belirtti. Yılmaz, "Geçen sene, 'Her şeyden önce Hürriyet’in sadece bir gazete olmadığını öğrendim. Çok farklı yayınlarıyla, internetiyle, değişik portallarıyla, mobil uygulamalarıyla, bölge gazeteciliği ve yurt dışı faaliyetleriyle benim düşündüğümden bambaşka, çok güçlü bir platform olduğunu anladım' demiştim. Benim için çok öğretici bir seneydi. Benim sizlerin aldığı rozeti alabilmem için daha 9 sene çabalamam lazım. Önümde uzun bir yol var" diye konuştu.

  2010-2011 YILININ "EN İYİLERİ"

  Konuşmaların ardından emekli olanlara plaket verildi. Hürriyet, DHA, DYH, DPC ve Doğan Factoring’de 35,30, 25, 20, 15 ve 10 yıllını dolduran personele de rozetleri takıldı. Törende 2010-2011 yılının "En İyileri" ile "Övgüye Değer Bulunanlar" da ödüllerini aldı. En iyi haber ödülünü, 21 Nisan 2010 tarihinde yayımlanan "Orada Kimse Yok Mu" haberi ile Gülden Aydın kazandı. Haber Övgü Ödülü ise 12 Ekim 2010 tarihinde yayımlanan "29 Ekim'de Tek Tören" haberi ile Cansu Çamlıbel'e verildi. En iyi fotoğraf ödülü 1-3 Ağustos 2010 tarihinde yayımlanan İran fotoğrafları ile Sebati Karakurt’a, En iyi sayfa ödülü de 2 Ekim 2010 tarihli Kelebek 7'nci sayfa ile Seçkin Talönöz'e verildi.

  ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

  İlk olarak, emekli olan 5 personele Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan tarafından plaket verildi. Ardından 35 yıllık çalışanlara Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, 30 yıllıklara Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, 25 yıllıklara Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Hakkı Hasan Yılmaz ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yahya Üzdiyen, 20 yıllıklara Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet Gazetesi Reklam Grup Başkanı Ayşe Sözeri Cemal, Hürriyet Gazetesi Mali İşler Grup Başkanı Dursun Ali Yılmaz, Hürriyet Gazetesi İnternet ve Bilgi Teknolojileri Başkanı Ahmet Dalman ve Hürriyet Gazetesi Pazarlama Grup Başkanı Tijen Mergen, 15 yıllıklara Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Sağlık, 10 yıllıklara ise Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Doğan Hızlan, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ertuğrul Özkök, Hürriyet Gazetesi Bölge Gazeteleri Yayın Yönetmeni Nejat Seçen Hürriyet Gazetesi Yazıişleri Müdürü Emre İskeçeli ve Hürriyet Gazetesi Yazıişleri Müdürü Arif Dizdaroğlu plaketlerini takdim etti. 25 yılını dolduran Ertuğrul Özkök ve Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar da plaketlerini Aydın Doğan'ın elinden aldı. 

  DHA'YA ÖDÜL

  Gecede DHA Adana Büro Şefi Orhan Apaydın 25 yıllık, İzmir Muhabiri Ali Özkaya, Adana Muhabiri Yüksel Eker, Adana Muhabiri Bekir Karakoca, Adana Muhabiri Adnan Poyraz, Mersin Büro Şefi Ali Ekber Şen 20 yıllık, DHA Editörü Saffet Yiğit, İstanbul Spor Kameramanı Serhan Türk, Malatya Büro Şefi Mikhail Pelit, Kocaeli Muhabiri Orhan Uzun ise 10 yıllık Hürriyet çalışanları olarak plaketlerini aldı.

  MFÖ'DEN MUHTEŞEM KONSER / WEB TV

  Hürriyet'in 63'üncü yaş günü pastasını Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ gazete yöneticileriyle birlikte kesti. Kutlama, MFÖ konseriyle son buldu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı