Gündem Haberleri

  Hürrem'e öldüresiye dayak

  hurriyet.com.tr
  25.01.2011 - 12:13 | Son Güncelleme:

  "Muhteşem Yüzyıl" dizisinin dün gece yayınlanan 3. bölümünde, Mahidevran Sultan 'Altın Yol'da karşılaştığı Hürrem'i öldüresiye dövdü.

  MAHİDEVRAN HÜRREM'İ BÖYLE DÖVDÜ - FOTO - GALERİ       

  Dizinin dün gece yayınlanan bölümünde olaylar şöyle gelişti;           

  Sultan'ın Hürrem'e hediye ettiği zümrüt yüzüğü bir türlü hazmedemeyen Mahidevran, yüzüğü ele geçirebilmek için haremdeki cariye Ayşe'yi maşa olarak kullanır.
   
  Hürrem hamamdayken Ayşe yüzüğü Hürrem'den çalar ve Mahidevran'a ulaştırır.  

  Hürrem önce hamamı sonra haremi birbirine katar, ancak yüzük bir türlü bulunamaz.              

  Sultan avludan geçerken Hürrem'e mendilini verir. Bu kozu eline geçiren Hürrem, Sümbül ağayı yüzüğün bulunmaması halinde başına geleceklerle ilgili olarak tehdit eder.

  Sümbül Ağa da Has Odabaşı İbrahim'den yardım ister. Has Odabaşı İbrahim yüzüğü Mahidevran'ın çaldırdığını öğrenir ve olayın büyümemesi için Valide Sultan'dan yardım ister.

  Valide Sultan'ın da yardımlarıyla yüzük Hürrem'e ulaştırılır.

  İkinci çocuğuna hamile olan Mahidevran eline geçirdiği yüzüğü bıraktığı kutuda bulamayıp bir de Sultan'ın geceyi Hürrem'le birlikte geçirdiği haberini öğrenince bütün geceyi ağlayarak geçirir. Ve o gecenin sabahında Mahidevran çocuğunu düşürür.

  Sabah saray içerisindeki 'Altın Yol'da yürürken Hürrem'le karşılaşan Mahidevran bütün hırsını Hürrem'den çıkarıp onu öldüresiye döver.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı