Gündem Haberleri

  Hülya, Yunanlı İbo’yla turneye çıkacak

  Hürriyet Haber
  17.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  1993 yılında ‘‘Berlin in Berlin’’ filmiyle Moskova Film Şenliği'nde ‘‘En İyi Kadın Oyuncu’’ ödülünü alan Hülya Avşar, ününü bu kez şarkıcı kimliğiyle Türkiye dışına taşımaya hazırlanıyor. ‘‘Ah Be Güzelim’’ isimli şarkısına çekilen klibi Yunanistan'da yayınlanan Hülya Avşar, gördüğü büyük ilgi üzerine iki ünlü Yunanlı şarkıcıyla ortak çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor.

  Avşar, ilk olarak Yunanlı şarkıcı Hristos Andoniyadis ile üç şarkıyı düet olarak seslendireceğini, daha sonra da Yunanlı İbo olarak tanınan Lefteris Pontazis ile Yunanistan'da bir dizi konser vereceğini söyledi. Ünlü sanatçı, ‘‘Bana yapılan bu tekliflerin hepsini çok çalışmamın karşılığı olarak görüyorum. Öğrendiğime göre klibimin yayınlanmasıyla birlikte Yunan halkının beğenisi kazandım. Bu ilgi Yunanlı sanatçıları da harekete geçirdi’’ dedi.

  Türkiye ile Yunanistan arasındaki kültür köprüsünün Sezen Aksu ile yeni bir hız kazandığını vurgulayan Hülya Avşar, ‘‘Önce Sezen Atina'da konser verdi. Haris Alexiou ile depremzedeler yararına verdiği konser, iki ülke halkları arasındaki dostluk duygularını pekiştirdi. Şimdi de bana böyle bir konser teklifi yapılmasından onur duyuyorum’’ açıklamasını yaptı.

  Hülya Avşar ‘‘Yunanistan'ın İbo'su’’ olarak tanınan Lefteris Pontazis ile Yunanistan'da bir dizi konser vermek için prensipte anlaştı. Konserlerle ilgili ayrıntılar önümüzdeki günlerde Lefteris Pontazis İstanbul'a gelince görüşülerek, karara bağlanacak.

  Yunanlı şarkıcı Hristos Andoniyadis ise şu sıralar Avşar'la düet yapacağı şarkılar üzerinde çalışıyor. Yeni besteler yapan Andoniyadis'in Yunanca sözler yazacağı şarkılar daha sonra Sony Music ve FM Records'un işbirliğiyle single albüm olarak her iki ülkede de piyasaya sunulacak. Bu çalışmayla birlikte Hülya Avşar ilk defa Türkçe dışında bir dilde şarkı söyleyip, albüm yapmış olacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı