Gündem Haberleri

  Hülya Avşarlı Türk işkadınları Pakistan'a gidecek

  A.A.
  03.02.2006 - 14:10 | Son Güncelleme:

  Türkiye İş Kadınları Derneği'nin (TİKAD) aralarında Hülya Avşar'ın da bulunduğu Yönetim Kurulu Üyeleri, Nisan ayında Pakistan'a gidecek.

  TİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Projesi kapsamında, Pakistan Başbakanlık Danışmanı ve Federal Statülü Devlet Bakanı Nelofar Bakhtiar'ın davetlisi olarak bu ülkeye gidecekler.
  Başbakanlık Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından 28-29 Ocak 2006 tarihinde İstanbul'da düzenlenen “Medeniyetler İttifakında Kadın” konulu uluslararası kongreye katılan Pakistan'ın kadın haklarından sorumlu Bakanı Bakhtiar ile TİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Bulut, II. Başkan Demet Sabancı Çetindoğan ve Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Avşar'ın da aralarında bulunduğu heyetle gerçekleşen görüşmede, Medeniyetler İttifakı Projesi'nde Pakistan'la karşılıklı işbirliğini artırıcı konular üzerinde duruldu.
  Görüşmenin sonunda alınan işbirliği kararının ilk adımı olarak, Hülya Avşar'ın da aralarında bulunduğu TİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri'nin, 13-16 Nisan tarihleri arasında Pakistan'a bir ziyaret gerçekleştirmesi kararı alındı.

  -AVŞAR'IN DEĞERLENDİRMESİ-

  TİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Avşar yaptığı açıklamada, Medeniyetler İttifakı Projesi'nin tüm dünyada barışın ve refahın sağlanmasında büyük önem taşıdığını, bu noktada işkadınları olarak kendilerine büyük görevler düştüğünü bildirdi.
  Bu çerçevede Nelofar Bakhtiar'la yapılan ikili görüşmenin çok yararlı olduğunu belirten Avşar, uzun vadede Pakistan'la ilişkilerin geliştirilmesi noktasında TİKAD'ın önemli görevler üstleneceğine dikkat çekti.
  Medeniyetler ittifakının başarıyla gerçekleşmesi için Türkiye'nin kilit noktada bulunduğunu vurgulayan Avşar, bu yüzden sanatçı ve işkadını kimliği ile toplumlar arası diyalogun geliştirilmesi noktasında önemli bir misyon üstlendiğini kaydetti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı