GeriGündem Hükümetten imam hatip için yumuşama mesajı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hükümetten imam hatip için yumuşama mesajı

Bakanlar Kurulu sonrasında Hükümet Sözcüsü Çiçek, "Tasarı imam hatiplerle ilgili değil. Üstelik hemen yarın sabah çıkacak diye bir husus yok" dedi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın imam hatiplerle ilgili sert açıklamasının ardından toplanan Bakanlar Kurulu’ndan yumuşama mesajı çıktı. Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, tasarının TBMM’ye gönderildiğini hatırlatarak, şöyle dedi:

‘‘Meclis'te de hemen akşam gelip sabah da çıkmıyor. Üstelik Meclisler de eskiden olduğu gibi hükümetlerin her dediğini yapmıyor. Bunu da en güzel bu dönemlerde gösterdi. İlgili komisyon ümit ederim ki bu beklentileri de dikkate alarak konunun taraflarıyla üniversitelerle başkaca kuruluşlarla bunları oturur konuşur. Hemen yarın sabah çıkacak diye de bir husus yok.'

Çiçek,
açıklamasında Genelkurmay Başkanlığı'nın sert açıklamalarının hatırlatılması üzerine toplantıda bu konunun ele alınmadığını öne sürdü.

8. Beş Yıllık Kalkınma Planı'nda yer alan ‘‘üniversitelere giriş sınavlarında normal liseler ile meslek ve teknik lise mezunları arasındaki farklı değerlendirmeler kaldırılarak bu meslek liselerine öncelik verilmesi’’ hükmünü hatırlatan Çiçek, bu planın kendilerinden önceki hükümetler döneminde çıkarıldığını söyledi. Konunun imam hatip meselesi olarak gündeme getirilmeye çalışıldığını ifade eden Çiçek, ‘‘Gönderilen tasarıda imam hatiplerle ilgili bir durum yok. Kimsenin önünden de bir kütük kapıp kaçmıyoruz. Kimsenin gözünden bir şey saklamıyoruz’’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle