Gündem Haberleri

  Hükümetten ilk açıklama

  Hürriyet Haber
  12.08.2012 - 22:31 | Son Güncelleme:

  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK'lı teröristler tarafından kaçırılmasına hükümetten ilk açıklama Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'ten geldi.

  Çelik, twitter hesabından yaptığı açıklamada "CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılması kabul edilemez. Bu bir terör eylemidir. PKK budur." dedi.

  Bağış da açıklama yaptı

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da Hüseyin Aygün'ün kaçırılma olayı ile ilgili Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

  Bağış; '' Ülkemizin birlik, beraberlik ve huzurunu hedef alanlar asla başarılı olamayacaklar. Terörle iktidar ve muhalefet birlikte mücadele edeceğiz'' dedi.

  Mehdi Eker:  “Çok üzücü bir olay, umarım zarar görmez”
           
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi  Eker, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırıldığı iddiası ile ilgili,  “Çok üzücü bir olay umarım zarar görmez” dedi.

  Ankara'ya gitmek üzere geldiği Diyarbakır Havaalanında Aygün'ün  kaçırılması iddialarıyla ilgili olarak AA muhabirine açıklama yapan Eker, kısa  süre önce Tunceli Valisiyle telefonda görüşme yaptığını, bu sırada Milletvekili  Aygün'ün eşinin de valinin yanında bulunduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

  “Eşiyle de görüştüm. Çok üzücü bir olay, umarım zarar görmez. Sayın  Vali, Hüseyin Beyin o bölgeye gidip ziyaretlerde bulunacağı ile ilgili  kendilerine haber verilmediğini söyledi. Kendi aracıyla gidiyor, o anda aracı  durduruyorlar. Ama sadece onun aracına dönük bir şey. Orada başka araçlar gidip,  geliyor. Görgü tanıkları varmış. Demek ki takip etmişler veya haber vermişler.  Dolayısıyla onun aracını durduruyorlar. Diğer yanındakilerini gönderiyorlar. Bir  süre tutacaklarını söylüyorlar. İnşallah bir zarar görmez. Temmenimiz o. Geçmiş  olsun dileklerimi sunuyorum.” DİYARBAKIR (AA) 
         

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı